عسل مانوکا کارخانه آنتی بیوتیک است!

عسل مانوکا کارخانه آنتی بیوتیک است مانوکا می تواند انرژی را تقویت کند، سیستم شما را سم زدایی کند، دیابت را از بین ببرد، خواب را بهبود بخشد.

عسل مانوکا کارخانه آنتی بیوتیک است مانوکا می تواند انرژی را تقویت کند، سیستم شما را سم زدایی کند، دیابت را از بین ببرد، خواب را بهبود بخشد.

مرکز فروش عسل
فروشگاه عسل صاف شده آلینکو
مرکز فروش عسل
فروش خرده و عمده عسل
عسل آلینکو
فروش خرده و عمده عسل
سایت فروشگاهی آلینکو  ALINCO.IR
سایت فروشگاهی آلینکو ALINCO.IR
سایت فروشگاهی آلینکو ALINCO.IR

عسل مانوکا کارخانه آنتی بیوتیک است!

سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۹۰۱ بازدید

عسل مانوکا کارخانه آنتی بیوتیک است!

  • بسیاری از ادعاها درباره مزایای سلامتی عسل مانوکا تأیید نشده استعسل مانوکا کارخانه آنتی بیوتیک است!
  • اما نشان داده شده است که بسیاری از پاتوژن های باکتریایی را مهار می کند
  • مهم این است که، هیچ موردی از باکتریهایی که در برابر عسل مقاومت می کنند وجود ندارد

عسل مانوکا اغلب به عنوان "غذای فوق العاده" مورد معالجه قرار می گیرد که بسیاری از بیماری ها، از جمله آلرژی، سرماخوردگی و گرگرفتگی، لثه، لثه های گلودرد، عفونت های استافی و انواع بیشماری از زخم ها را درمان می کند.

مانوکا ظاهراً می تواند انرژی را تقویت کند، سیستم شما را "سم زدایی" کند، کلسترول خون را پایین بیاورد، دیابت را از بین ببرد، خواب را بهبود بخشد، باعث افزایش صدای پوست، کاهش ریزش مو و حتی جلوگیری از ایجاد سرخ و شکاف شود.

برخی از این ادعاها مزخرف هستند، اما برخی در پشت آنها شواهد خوبی دارند.

عسل در طول تاریخ با استفاده از سوابق مربوط به اهمیت فرهنگی، مذهبی و دارویی خود که در نقاشی های سنگی، حک شده ها و متون مقدس بسیاری از فرهنگ های متنوع باستانی نشان داده شده است، از نظر درمانی به کار رفته است.

از عسل برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها از عفونت های چشم و گلو گرفته تا دستگاه گوارش و بیماری های تنفسی استفاده می شد، اما بطور مداوم به عنوان درمانی برای انواع بیشماری از زخم ها و عفونت های پوستی رواج داشت .

غذاهایی که دو برابر دارو هستند

عسل دارویی تا حد زیادی با ظهور آنتی بیوتیک های مدرن در اواسط قرن بیستم از طرفداری سقوط کرد. طب غربی اکثراً آن را به عنوان " ماده ای بی ارزش اما بی ضرر " رد کرد. اما ظهور سوپر باگ ها (پاتوژن ها در برابر برخی، بسیاری یا حتی همه آنتی بیوتیک های ما مقاوم است) به این معنی است که رویکردهای جایگزین برای مقابله با پاتوژن ها از نظر علمی مورد بررسی قرار می گیرد.

اکنون محبوبیت سنتی عسل را درک می کنیم زیرا پانسمان زخم تقریباً به دلیل خاصیت ضد میکروبی آن است. مقدار قند زیاد و pH متوسط ​​به معنی عسل رشد میکروب ها را مهار می کند، اما برخی از عسل ها هنوز هم فعالیت ضد میکروبی خود را در صورت رقیق شدن این مواد در حد قابل اغماض حفظ می کنند.

عسل، زالو و سایر راه های درمان عفونت قبل از آنتی بیوتیک ها

بسیاری از انواع مختلف عسل همچنین میزان پراکسید هیدروژن باعث کاهش میکروب ها می شوند، هنگامی که گلوکز اکسیداز (آنزیمی که توسط زنبور عسل در آن ایجاد شده است) با گلوکز و مولکول های اکسیژن موجود در آب واکنش نشان می دهد. بنابراین، هنگامی که از عسل به عنوان پانسمان زخم استفاده می شود، رطوبت از بافت ها خارج می شود و این واکنش برای تولید پراکسید هیدروژن، باعث پاک شدن زخم عفونت می شود .

فعالیت ضد میکروبی عسلهای مختلف بسیار متفاوت است ، بسته به اینکه گل زنبورها برای جمع آوری شهد آنها به عسل از چه گلهایی بازدید کنند. در حالی که همه عسل ها دارای برخی از فعالیت های ضد میکروبی هستند، برخی از آنها تا 100 برابر بیشتر از سایر افراد فعال هستند.

تفاوت مانوکا با سایر عسلها چگونه است؟

عسل مانوکا از شهد درختان مانوکا (Leptospermum scoparium) گرفته می شود و یک ماده اضافی برای فعالیت ضد میکروبی آن بسیار قوی است. این فعالیت غیرمعمول توسط پروفسور پیتر مولان، در نیوزلند در دهه 1980 کشف شد، هنگامی که او متوجه شد که عمل عسل مانوکا حتی پس از برداشتن پراکسید هیدروژن باقی مانده است.

محققین آزمایشگاهی و پزشکان باور دارند

علت این فعالیت برای سالهای متفرقه باقی مانده است، تا اینکه دو آزمایشگاه به طور مستقل متیل گلیوکسال (MGO) را به عنوان یکی از مؤلفه های اصلی فعال در عسل مانوکا در سال 2008 شناسایی کردند MGO ماده ای است که به طور طبیعی در بسیاری از غذاها، گیاهان و سلول های حیوانات رخ می دهد و دارای فعالیت ضد میکروبی است.

استرالیا بیش از 80 گونه از گیاهان بومی لپتوسپرم دارد، در حالی که نیوزیلند یکی دارد، اما عسلهای "مانوکا" از هر کشور خواص مشابهی دارند. در حال حاضر بحث و گفتگوهای زیادی میان دو کشور درباره حق استفاده از نام "مانوکا" وجود دارد، اما برای سادگی در این مقاله از این اصطلاح برای توصیف عسلهای فعال لپتوسپرم از هر دو کشور استفاده می کنیم.

آیا عسل مانوکا می تواند اشکالات بزرگ را از بین ببرد؟

فعالیت عسل مانوکا در برابر انواع مختلف میکروبها، بویژه آنهایی که باعث ایجاد عفونت زخم می شوند، آزمایش شده است و باعث مهار پاتوژن های باکتریایی مشکل ساز، از جمله سوپر باگ های مقاوم به آنتی بیوتیک های متعدد می شود.

عسل مانوکا همچنین می تواند باکتری های موجود در بیوفیلم ها (جوامع میکروب هایی که به شدت در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند) را پراکنده و از بین ببرد، از جمله مواردی از استرپتوکوک (علت گلوی استرپ) و استافیلوکوکوس (علت عفونت استاف طلایی).
به طور واضح، هیچ موردی از باکتری هایی که در برابر عسل مقاومت می کنند وجود ندارد، و همچنین مانوکا یا مقاومت عسل دیگری در آزمایشگاه ایجاد نمی شود.


تاریخچه طولانی و عجیب رژیم های محو کننده

توجه به این نکته ضروری است که میزان MGO در عسلهای مختلف مانوکا متفاوت است، و همه عسلهای مانوکا لزوماً دارای فعالیت های ضد میکروبی زیادی نیستند .


عسل مانوکا و ترمیم زخم

عسل دارای خواص ایده آل برای پانسمان زخم است، و تحقیقات زیادی صورت گرفته است که به بررسی اثر مانوکا به عنوان یک جوش زخم می پردازد .به غیر از فعالیت ضد میکروبی با طیف گسترده ای، عسل همچنین برای سلول های پستانداران غیر سمی است، به حفظ محیط زخم مرطوب (که برای بهبودی مفید است) کمک می کند، فعالیت ضد التهابی دارد، باعث کاهش زمان بهبودی و جای زخم می شود، دارای دفع طبیعی است. عمل (که بافتهای مرده، بدنهای خارجی و سلولهای ایمنی مرده را از زخم خارج می کند) و همچنین بوی زخم را کاهش می دهد .این خواص بسیاری از گزارش ها را نشان می دهد که اثر عسل به عنوان پانسمان زخم را نشان می دهد.

از عسل و به ویژه عسل مانوکا با موفقیت در درمان زخم های آلوده و غیر آلوده، سوختگی، برش جراحی، زخم پا، زخم های فشار، آسیب های ضربه ای، ضایعات مننژوکوک، عوارض جانبی رادیوتراپی و لثه استفاده شده است.

در مورد خوردن عسل مانوکا چطور؟

بیشتر عسلهای مانوکا که در سطح جهانی فروخته می شوند، خورده می شوند. مانوکا ممکن است باکتریهای ایجاد کننده گلودرد یا لثه را مهار کند، اما اجزای اصلی مسئول ضد میکروبی در روند هضم دوام نخواهند داشت.

با این وجود، مصرف عسل می تواند دارای خواص درمانی دیگری از جمله خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدان و پری بیوتیک (تقویت رشد میکروارگانیسم های مفید روده) باشد اگرچه، این خاصیت ها فقط به عسل مانوکا مرتبط نیستند و عسلهای مختلف دیگری نیز ممکن است کار کنند.

باکتری های روده شما ممکن است به شما در کاهش وزن، مبارزه با افسردگی و کاهش فشار خون کمک کند.

چه کاری انجام نمی دهد؟

این عقیده متداول وجود دارد که خوردن عسل مانوکا (یا محلی) به تب یونجه کمک می کند زیرا حاوی دوزهای کمی از گرده ها است که باعث ایجاد علائم می شود و خوردن این مقدار به مقدار کم به سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند تا سیستم ایمنی بدن را بیاموزد که بیش از حد واکنش ندهد.

پنج گزینه طبیعی برای قند

اما هیچ مدرک علمی وجود ندارد که خوردن عسل به مبتلایان به تب یونجه کمک می کند .بیشتر گرده هایی که باعث ایجاد تب یونجه می شوند از گیاهانی هستند که گرده افشان می شوند (بنابراین آنها شهد تولید نمی کنند و توسط زنبورها مورد بازدید قرار نمی گیرند).

برخی از کارهای اولیه وجود دارد که نشان می دهد عسل ممکن است از برخی از عوارض ناشی از درمان اشعه به سر و گردن محافظت کند که تحقیقات بیشتر را تضمین می کند .اما ادعاهای دیگر که عسل دارای فعالیت ضد سرطان است هنوز اثبات نشده است.

هیچ مدرک علمی قوی وجود ندارد که نشان دهد مانوکا کلسترول را کاهش می دهد، دیابت را درمان می کند یا باعث بهبود خواب می شود .اگرچه یک مطالعه جالب نشان داد که عسل برای کاهش سرفه های شبانه کودکان، بهبود خواب آنها (و والدین آنها) مؤثرتر از داروهای سرفه است. از عسل مانوکا به طور خاص استفاده نشده بود، اما ممکن است به همان اندازه مفید باشد.

ادعا می کند که هر چیزی به "سم زدایی" کمک می کند، ذاتاً مسخره است .به همین ترتیب، "غذای فوق العاده" بیش از سایر موارد در مورد بازاریابی است و ادعاهای زیبایی و ضد پیری در مورد مانوکا از نظر علمی بی اساس است.

حکم نهایی

اگر مصرف کنندگان در حال خرید عسل مانوکا برای مصارف عمومی‌روزانه به عنوان غذا یا تونیک هستن، دیگر نیازی به خرید انواع فعال تر و در نتیجه گران تر نیست .اما نوع مناسب عسل به عنوان پانسمان زخم بسیار مؤثر است. بنابراین اگر از مانوکا برای درمان زخم ها یا عفونت های پوستی استفاده می‌شود، باید به عنوان یک محصول دارویی فعال، استریل و بسته بندی مناسب باشد.

بهترین راه برای اطمینان از این امر بررسی محصول دارای علامت CE یا ثبت آن در اداره کالاهای درمانی استرالیا است (با شماره AUST L / AUST R مشخص شده است.

عسل مانوکا یک نوشیدنی یا یک غذای بزرگ نیست .اما از آن به عنوان یک مشکل موضعی برای زخمها ، زخمها و سوختگیها، بخصوص در مواجهه با بحران فراگیر جهانی سوء استفاده، کاملاً مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

Nural Cokcetin یک محقق فوق دکترا در دانشگاه فناوری سیدنی است. شونا بلر مدیر کل موسسه ithree در دانشگاه فناوری سیدنی است. آنها بر روی یک پروژه عسل دارویی کار می‌کنند که از شرکت تحقیق و توسعه صنایع روستایی بودجه دریافت می‌کند.


عسل مانوکا کارخانه آنتی بیوتیک است!

www.alinco.ir

عسل مانوکا کارخانه آنتی بیوتیک است! مانوکا می تواند انرژی را تقویت کند، سیستم شما را.


استفاده از عسل به جای آنتی بیوتیک - www.alinco.ir

eghtesadonline.com

عسل مانوکا خاص است ، با این حال ، علاوه بر این حاوی یک ترکیب ارگانیک کشنده باکتری معروف به متیل‌گلیوکسال ( Methylglyoxal) است.


هفت آنتی بیوتیک طبیعی - فروشگاه عسل طبیعی آلینکو

donya-e-eqtesad.com

برخی مواد طبیعی خواص ضد باکتریایی دارند و صدها سال است که مردم آنها را مصرف ... اما نگرانی هایی نیز در مورد مصرف این مواد که آنتی بیوتیک های طبیعی عنوان ... اما عسل مانوکا (نوعی عسل که در مناطقی از جنگل های نیوزیلند و استرالیا ...


آنتی بیوتیک‌هایی که نیاز به تجویز پزشک ندارد

donya-e-eqtesad.com

درست است که آنتی بیوتیک ها مرگ و میر ناشی از بیماری های عفونی و باکتریایی ... عسل مانوکا علاوه بر نابودی عفونت های باکتریایی باعث تقویت ...


عسل مانوکا چیست؟ خواص، خطرات و نحوه مصرف آن | عسل آلینکو- گروه پژوهش ساوالان..

ahoota.com

در زمان هایی که دسترسی به آنتی بیوتیک ها مرسوم نبوده مردم زیادی از آن بعنوان ضد عفونی کننده و درمانی ... عسل مانوکا محصول کشور نیوزیلند از گیاهی با همین نام است.

عسل مانوکا چیست؟

خواص عسل مانوکا

خطرات و مضرات عسل مانوکا


استفاده از عسل به جای آنتی بیوتیک

iranagrinet.ir

اعتقاد بر این است که همه اشکال عسل از کیفیت ضد باکتریایی بالایی برخوردار هستند، ... موضوعات: آنتی بیوتیک, درمان زخم, عسل مانوکا, متیل‌گلیوکسال ... کاهش ۴ هزارتومانی قیمت دام زنده/چالش کارخانجات لبنی در فروش · ضرورت ...


استفاده از عسل برای ضدعفونی کردن تجهیزات جراحی - عسل خالص آلینکو

irna.ir

عسل تولید شده از شهد درخت مانوکا علاوه بر این ترکیبات، حاوی یک ماده ارگانیک ... نانو پوشش جدید دربرگیرنده ۸ لایه از عسل دارای بار منفی است که در بین ۸ لایه پلیمری دارای بار مثبت قرار گرفته‌اند. ... پنج آنتی بیوتیك طبیعی.


عسل مانوکا- عسل

parsbees.com

بهبود زخم، آنتی بیوتیک قوی، کاهش کلسترول بالا ،کاهش التهاب ،کاهش ... عسل مانوکا حاوی مواد شیمیایی طبیعی مختلفی است که آن را از سایر عسلها متمایز می‌سازد:.


همه چیز درباره خواص عسل مانوکا - عسل www.alinco.ir

7ganj.ir

در تاریخ همواره از عسل مانوکا برای اهداف دارویی استفاده شده است که قدمت آن ... به دلیل خاصیت آنتی بیوتیکی و ضد باکتریایی موجود در عسل مانوکا، ...


خواص فوق‌العاده عسل مانوکا در درمان عفونت و کشتن باکتری‌ها

rokna.net

عسل مانوکا نوعی عسل است که در مناطق جنگلی نیوزیلند و استرالیا از شهد درخت مانوکا تهیه و تولید می شود. این عسل سرشار از آنتی بیوتیک هایی ...


۱۳ آنتی بیوتیک طبیعی که بدن شما را در مقابل باکتری‌ها

chetor.com

آنتی بیوتیک طبیعی - عسل مانوکا. شما همچنین می‌توانید برای درمان عفونت‌های داخلی عسل طبیعی را به‌شکل خوراکی مصرف کنید. کافی است برای داشتن درمانی ...

دیدگاه خود را بیان کنید
Code Image