مزایای عسل خام برای شفابخشی

مزایای عسل خام برای شفابخشی + 20 مورد استفاده عسل محبوب. تحقیقات و مطالعات، مصرف عسل را با کاهش وزن مرتبط کرده است.

مزایای عسل خام برای شفابخشی + 20 مورد استفاده عسل محبوب. تحقیقات و مطالعات، مصرف عسل را با کاهش وزن مرتبط کرده است.

مزایای عسل خام برای شفابخشی

یک‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۳۴۳ بازدید

مزایای عسل خام برای شفابخشی + 20 مورد استفاده عسل محبوبمزایای عسل خام برای شفابخشی

نوشته شده توسط دکتر جاش Ax، DC، DMN، CNS

عسل خام - دکتر تبر

به گفته دکتر رون فسدندن، دکترMD ، MPH ، به طور متوسط هر ​​آمریکایی بیش از 150 پوند شکر تصفیه شده، به علاوه 62 پوند شربت ذرت فروکتوز بالا هر سال مصرف می کند. ( 1 ) در مقایسه، ما فقط حدود 1.3 پوند عسل در سال به طور متوسط ​​در آمریکا مصرف می کنیم ( 2 )

طبق تحقیقات جدید، اگر می توانید میزان مصرف قند تصفیه شده خود را به صفر برسانید و به جای آن از عسل خام خالص استفاده کنید، فواید سلامتی آن بسیار زیاد است.

عسل خام چیست؟

این شیرین کننده خالص ، بدون فیلتر و غیرقابل تصفیه است که توسط زنبورها از شهد گلها ساخته می شود. بیشتر عسلهای مصرفی امروز عسل فرآوری شده ای هستند که از زمان جمع آوری از کندو گرم شده و فیلتر می شوند. بر خلاف عسل فرآوری شده، عسل خام از ارزش فوق العاده غذایی و قدرت سلامتی خود کم نمی کند.

فواید عسل خام چیست؟

این امر می تواند در هر کاری از انرژی کم تا مشکلات خواب تا حساسیت های فصلی کمک کند. در مقایسه با رژیم های غذایی حاوی شکر یا شربت ذرت با فروکتوز زیاد، تغییر روی عسل خام حتی ممکن است به کاهش وزن کمک کند. من هیجان زده ام تا امروز درباره یکی از شیرین کننده های طبیعی مورد علاقه خودم بیشتر حرف بزنم که امیدوارم شما را مجاب کند تا عسل بیشتر و قند کمتری مصرف کنید.

8 مزایای سلامتی عسل خام

1. مدیریت وزن سالم

تحقیقات و مطالعات، مصرف عسل را با کاهش وزن مرتبط کرده است. یک مطالعه در دانشگاه ایالتی سن دیگو نشان داد که جایگزینی قند با عسل در واقع می تواند به جلوگیری از بسته بندی پوند اضافی و همچنین کاهش قند خون کمک کند. نتایج همچنین حاکی از آن است که عسل در مقایسه با قند، ممکن است تری گلیسیرید سرم را کاهش دهد.( 3 )

مطالعه دیگری از دانشگاه وایومینگ نشان داد که عسل خام می تواند هورمون هایی را فعال کند که اشتها را سرکوب می کند. در مطالعه ای که به صورت تصادفی دوسوکور انجام شد، هورمون های اشتها و پاسخ گلیسمی در 14 زن سالم غیر چاق پس از مصرف صبحانه حاوی عسل یا قند اندازه گیری شد. به طور کلی محققان نتیجه گرفتند که مصرف عسل اثرات محافظتی در برابر چاقی را به همراه دارد .( 4 )

2. ضد آلرژی گرده

عسل خام حاوی گرده زنبور عسل است که به دلیل جلوگیری از عفونت شناخته می شود. یعنی باعث تسکین آلرژی طبیعی و تقویت ایمنی کلی می شود. توانایی عسل در جلوگیری از آلرژی مبتنی بر مفهومی به نام ایمونوتراپی است. چطور؟ وقتی زنبورهایی در همسایگی و اطراف شما از یک گل به گل دیگر رفته و گرده ها را جمع آوری می کنند، باعث اذیت شما می شود، اما هنگامی که عسل محلی خام محلی مصرف می کنید، همان گرده محلی را نیز مصرف می کنید. پس از مدتی، یک فرد مبتلا به آلرژی ممکن است نسبت به این گرده که قبلاً باعث ایجاد مشکل شده و علایم حساسیت فصلی کمتری را تجربه می کند، حساس تر شود. بسیاری از مبتلایان به آلرژی فصلی، عسل خام محلی را مفید می دانند زیرا باعث حساس شدن آنها به جانوران و واکنش های آلرژیک آنها می شود.

یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که خوردن عسل با دوز بالا (یک گرم در هر کیلوگرم وزن بدن عسل روزانه) می تواند علائم آلرژی را در طی یک دوره هشت هفته بهبود بخشد. محققان دریافتند که مصرف عسل علائم کلی و فردی رینیت آلرژیک را بهبود می بخشد. ( 5 ) رینیت آلرژیک یک واکنش آلرژیک است که باعث خارش، آبکی چشم، عطسه و سایر علائم مشابه می شود.

برخی افراد می گویند که صرف روزانه یک قاشق غذاخوری از عسل، در واقع می تواند مانند یک آلرژی شلیک کند. نوع عسل مهم است هرچند که عسل پاستوریزه هیچ گونه گرده ای ندارد. برای رفع آلرژی احتمالی فصلی، باید عسل خام را با گرده موجود در آن مصرف کنید.

3. منبع انرژی طبیعی

عسل خام حاوی قندهای طبیعی (80 درصد)، آب (18 درصد) و مواد معدنی، ویتامین ها، گرده و پروتئین (2 درصد) است. جای تعجب نیست که عسل را "سوخت کامل در حال اجرا" نامیده اند. این ماده به راحتی گلیکوژن کبدی انرژی را به راحتی جذب می کند و آن را برای شروع انرژی در صبح و به عنوان منبع انرژی قبل و بعد از ورزش ایده آل می کند.

مطالعات موجود در آزمایشگاه ورزش و ورزش تغذیه دانشگاه ممفیس نشان داده است که عسل یکی از بهترین انتخاب های کربوهیدرات برای مصرف درست قبل از ورزش است. علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که عسل به عنوان یک سوخت ورزشی، به طور یکنواخت با گلوکز عمل می کند، یعنی قند مورد استفاده در بیشتر ژل های انرژی تجاری ( 6 ).

وقتی صحبت از مصرف خام عسل در عملکرد و حرکات ورزشی می شود، من عسل خام را هم به عنوان سوخت و هم برای بازیابی توصیه می کنم. به همین دلیل است که عسل خام در برخی از بهترین میان وعده های قبل از تمرین و وعده های بعد از تمرین گنجانده شده است

4- مخزن آنتی اکسیدان​

مطالعات نشان داده اند که دوز روزانه عسل خام باعث افزایش سطح آنتی اکسیدان های تقویت کننده سلامتی در بدن می شود. آنتی اکسیدان ها به انسداد رادیکال های آزاد در بدن که باعث بیماری می شوند کمک می کنند. همچنین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به عنوان پیشگیری در برابر هر تعداد بیماری عمل می کند. عسل حاوی پلی فنول ها است، آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند که به نظر می رسد خطر بیماری های قلبی و سرطان را کاهش می دهد.

یک مطالعه نشان داد، علاوه بر رژیمهای غذایی معمولی خود، روزانه 25 فرد حدود 4 قاشق غذاخوری عسل را به مدت 29 روز تغذیه کردند. هنگامی که نمونه خون در شروع و پایان مطالعه گرفته شد، محققان ارتباط مستقیمی بین مصرف عسل و افزایش سطح پلی فنول های مقابله با بیماری در خون مشاهده کردند. ( 7 )

مطالعات نشان داده است که عسل حاوی آنتی اکسیدان های فلاونوئیدهای ضد پینوکمبرین، پینوستروبین و کرایسین است. ( 8 ) پینوکمبرین از فعالیت آنزیم پشتیبانی می کند، و بسیاری از مطالعات نشان داده اند که پینوکمبرین باعث بروز آپوپتوز (مرگ سلولی برنامه ریزی شده) بسیاری از انواع سلول های سرطانی می شود. ( 9 ) تحقیقات آزمایشگاهی نشان می دهد كه كریسین ممکن است هورمون تستوسترون هورمون را افزایش داده و نتایج بدنسازی را بهبود بخشد، اما تحقیقات انسانی هیچ تاثیری در سطح تستوسترون نیافته است .(10)

عسل خام در مقابل عسل تجاری - دکتر تبر

5- پروانه خواب

عسل خام به دو روش خواب ترمیمی را تقویت می کند. با مصرف عسل قبل از خواب، گلیکوژن کبد را دوباره احیا کرده و مانع از مغز در جستجوی بحران برای سوخت می شود که می تواند شما را از خواب بیدار کند. ثانیاً، خوردن عسل خام باعث ایجاد ملاتونین در مغز با ایجاد سنبله كوچك در مقادیر انسولین می شود كه باعث ترشح ترپتفان در مغز می شود. تریپتوفان به سروتونین تبدیل می شود، که سپس به ملاتونین تبدیل می شود. ( 11 )

ملاتونین همچنین ایمنی را تقویت کرده و در بازسازی بافت در طی دوره های استراحت کمک می کند. در مقایسه با خواب ضعیف، یک عامل خطر فشار خون بالا، چاقی، دیابت نوع 2، بیماری قلبی، سکته مغزی و آرتریت است. از آنجا که عسل یک خواب طبیعی اثبات شده است، به طور طبیعی خطر همه این مشکلات سلامتی را کاهش می دهد.

6. زخم و زخم معالجه کننده

باندهای تزریق شده عسل به بهبودی کمک می کنند. پیتر چارلز مولان در دانشگاه وایکاتو، نیوزیلند ، در مطالعات متعدد دریافت که عسل یک ضد باکتری طبیعی با اثرات بهبود زخم است. وی همچنین دریافت که عسل در ساخت مایعات بدن برای ساختن پراکسید هیدروژن واکنش نشان می دهد و یک محیط غیر قابل مهمان برای باکتری ها ایجاد می کند. علاوه بر این، "غلظت پراکسید هیدروژن تولید شده در مقایسه با مواردی که معمولاً روی زخم اعمال می شود بسیار کم است، بنابراین، آسیب سمیت سمی توسط پراکسید هیدروژن بسیار کم است." 12a ، 12b

برای درمان سوختگی و زخم ها، معمولاً عسل به طور مستقیم در ناحیه مشکل یا در پانسمان اعمال می شود که هر 24 تا 48 ساعت تغییر می کند. بعضی اوقات پانسمان تا 25 روز در محل باقی مانده است. (13) همچنین ترکیبی از عسل و شیر نیز از سال 1991 در چهار بیمارستان بمبئی مورد حمایت و استفاده قرار گرفته است. (14)

عسل برای استفاده از آن در معالجه موثر انواع زخم ها نیز مورد مطالعه قرار گرفته است. عسل ممکن است باعث کاهش اندازه، درد و بوی زخم های مشکل ساز پوست شود.( 15)

7. کمک به دیابت

مصرف عسل خام می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد و به داروهای کمکی که برای درمان دیابت استفاده می شود =، کمک کند. ترکیب عسل خام و دارچین می تواند به ویژه برای مدیریت قند خون سالم و همچنین بسیاری از نگرانی های بهداشتی مانند لثه و آکنه مفید باشد.

طبق مطالعه خارج از دبی، عسل مشاهده شده است که باعث پایین آمدن سطح گلوکز پلاسما در افراد دیابتی در مقایسه با دکستروز و ساکارز می شود. برخی اظهار داشتند که قدرت تقویت کننده انسولین دارچین می تواند با افزایش این گلوکز در عسل مقابله کند و همین امر باعث می شود مخلوط عسل و دارچین در بدن شما به یک ترکیب غذایی با شاخص گلیسمی کم تبدیل شود.(16)

عسل خام باعث افزایش انسولین و کاهش قند خون می شود. هر چند وقت یکبار مصرف کنید و ببینید که چگونه قند خون شما به آن واکنش نشان می دهد و عسل و دارچین خام را هم به برنامه رژیم غذایی دیابتی خود اضافه کنید.

8- شربت سرفه طبیعی

نشان داده شده است که عسل خام به عنوان شربتهای ضد سرفه تجاری بدون نسخه در معالجه سرفه ها مؤثر است. افزایش شواهد علمی نشان می دهد که یک دوز واحد عسل می تواند ترشح مخاط و سرفه را کاهش دهد. در یک مطالعه، عسل به همان اندازه مؤثر بود که دیفن هیدرامین و دکسترومتورفان، ترکیبات رایج موجود در داروهای ضد سرفه بدون نسخه بود. ( 17 )

برای سرفه، نصف قاشق چای خوری تا دو قاشق چایخوری عسل در زمان خواب یک دوز مورد مطالعه و توصیه شده برای هر کس بالای یک سال است.

20 روش درمانی طبیعی برای عسل

اگر حاضر هستید عسل خام را در رژیم غذایی خود بگنجانید، این موارد استفاده عسل را بررسی کنید.

بهبود هضم غذا - برای مقابله با سوء هاضمه یک یا دو قاشق غذاخوری عسل مصرف کنید زیرا در معده تخمیر نمی شود. ( 18 )

تسکین حالت تهوع - عسل را با آب زنجبیل و آب لیمو مخلوط کنید تا به مقابله با حالت تهوع کمک کند.

درمان آکنه - از عسل به عنوان یک ماده پاک کننده مقرون به صرفه برای مقابله با آکنه استفاده می شود و از نظر انواع پوست ملایم است. نصف قاشق چایخوری عسل مصرف کنید، آن را بین دستان خود گرم کنید و آن را به آرامی روی صورت خود پخش کنید. آن را به مدت 10 دقیقه بگذارید و سپس با آب گرم بشویید و پت را خشک کنید. ( 19 )

اکسپلورر - عسل یک لایه بردار عالی می کند! با اضافه کردن دو فنجان عسل به حمام، از عسل روی پوست خشک زمستان استفاده کنید ، به مدت 15 دقیقه خیس کنید، سپس یک فنجان جوش شیرین را به مدت 15 دقیقه آخر اضافه کنید.

بهبود دیابت - مصرف عسل خام می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش داده و به داروهای مساعد شده برای درمان دیابت کمک کند. عسل خام باعث افزایش انسولین و کاهش قند خون می شود. هر چند وقت یکبار به رژیم غذایی خود بیفزایید و ببینید که چگونه قند خون شما نسبت به آن واکنش نشان می دهد. ( 20 )

کلسترول پایین - عسل می تواند به کاهش کلسترول کمک کند و بنابراین، خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر را کاهش می دهد. ( 21 )

بهبود گردش خون - عسل خام باعث می شود مغز شما با تقویت قلب و بهبود گردش خون بهینه عمل کند.

پشتیبانی آنتی اکسیدانی - مصرف عسل خام آنتی اکسیدان های ضد پلاک را افزایش می دهد. ( 22 )

بازگرداندن خواب - عسل خام باعث خواب ترمیمی می شود. یک قاشق غذاخوری را به شیر گرم اضافه کنید تا به افزایش ملاتونین کمک کرده و به شما در خواب کمک کند.

حمایت از پریبیوتیک - عسل خام پر از پربیوتیک های طبیعی است که باعث رشد باکتری های خوب در روده می شود. ( 23 )

آلرژی را بهبود بخشید - اگر منبع محلی آن باشد، عسل خام می تواند به کاهش آلرژی های فصلی کمک کند. روزانه یک یا دو قاشق غذاخوری به رژیم غذایی خود اضافه کنید. ( 24 )

کاهش وزن - جایگزینی عسل خام برای قند سفید می تواند در مدیریت وزن کمک کند.

مرطوب کننده - یک قاشق غذاخوری عسل خام مخلوط شده با روغن زیتون و فشار لیمو را می توان به عنوان لوسیون آبرسان استفاده کرد.

ماسک مو - ماسک مو خام عسل می تواند با آبرسانی موهای شما باعث درخشش درخشندگی شود. به سادگی 1 قاشق چای خوری عسل خام را با 5 فنجان آب گرم مخلوط کنید، این مخلوط را روی موهای خود بمالید و بگذارید بنشیند، سپس کاملاً بشویید ، اجازه دهید موهای شما مطابق معمول خشک و هوا شود. ( 25 )

تسکین اگزما - برای تسکین اگزما خفیف از عسل به عنوان مخلوط موضعی و دارچین با قطعات مساوی استفاده کنید.

کاهش التهاب - عسل خام دارای مواد ضد التهابی است که می تواند شرایط تنفسی مانند آسم را درمان کند. ( 26 )

زخم های بهبود یافته - عسل خام مورد استفاده موضعی می تواند به تسریع زمان بهبودی برای سوختگی خفیف، زخم ها، بثورات و ساییدگی کمک کند. ( 27 )

درمان UTI - عسل به دلیل خاصیت ضد باکتریایی می تواند به بهبود عفونت ادراری کمک کند . ( 28 )

شامپو - عسل خام می تواند سلامت مو و پوست سر شما را تمیز و ترمیم کند.

گلودرد و سرفه را تسکین دهید - استفاده از عسل برای گلودرد و سرفه یکی دیگر از درمانهای فوق العاده است. این مخصوصاً برای کودکانی که دارای سرفه هستند مفید است. به سادگی یک قاشق چایخوری عسل را قورت دهید یا آن را با لیمو به چای اضافه کنید. ( 29 )

از کجا پیدا کنیم و چگونه استفاده کنیم

با نگاهی به مصرف عسل، 50 درصد از مردم به طور مستقیم عسل می خرند، 35 درصد هرگز عسل نمی خورند و 15 درصد باقیمانده نیز عسل را در محصولاتی که با عسل درست می شوند مانند بادام زمینی بو داده با عسل مصرف می کنند. ( 18 ) ممکن است عسل خام در نزدیکترین فروشگاه مواد غذایی شما موجود باشد، اما باید در فروشگاه مواد غذایی محلی شما و حتی بهتر از آن زنبوردار محلی شما موجود باشد. همچنین به صورت آنلاین در دسترس است.

انتظار دارید که عسل خام به جای آن رنگ درخشان ، شفاف و طلایی که از طریق گرم شدن حاصل می شود، مات باشد.

هرگز عسل خام را نپزید زیرا این باعث از بین رفتن خواص خوب آن می شود. همچنین، آن را در مجاورت گرما نگهداری نکنید. اگر استفاده از عسل را در چای یا قهوه خود می پسندید، صبر کنید تا نوشیدنی به اندازه کافی گرم شود تا هم راحت بنوشید، و هم عسل را به عنوان مزه به نوشیدنی خود اضافه کنید.

آن را روی غلات صبحانه، روی نان تست جوانه جوانه زده یا ماست بریزید. همچنین علاوه بر این که با میوه هایی مانند عسل و سیب نیز امکان استفاده دارد، علاوه بر این به خوبی با اسموتی ها و سس سالاد نیز مصرف می شود. عسل خام می تواند یک جایگزین سالم برای قند بسیار فرآوری شده در دستور العمل هایی باشد که نیاز به گرما ندارد. به جای آن هر یک قاشق غذاخوری شکر در یک دستور العمل (که نیاز به گرم شدن ندارد)، می توانید از دو قاشق چایخوریعسل استفاده کنید.

برای ایجاد ترکیب عسل خام در زندگی روزمره به ایده های بیشتری نیاز دارید؟ سپس این مقاله را در مورد 20 مورد استفاده عسل خام مشاهده کنید که شما را شگفت زده خواهد کرد.

دستورالعمل های زیادی از شورای ملی عسل موجود است، و من برخی از موارد مورد علاقه خود را نیز دارم:

دستور العمل سالمون لعاب دار عسل کبابی

کیک قهوه بدون گلوتن

سالاد Quinoa با میوه

عسل خام چیست؟ این مقایسه های عسل را ببینید

عسل خام در مقابل خام نیست

عسل خام نوعی خام عسل است که بلافاصله از سلولهای ترکیبات عسل درون کندو زنبور عسل خارج می شود. این شکل از عسل به دور از خالص است. این ماده معمولاً حاوی گرده زنبور و پروپولیس است که هر دو مورد علاوه بر سلامتی بسیار مثبت هستند. با این حال ، عسل خام همچنین ممکن است حاوی زنبورهای مرده، پا، بال، شکار موم زنبور عسل و سایر ناخالصی ها باشد. هرچند نگران نباشید - اگر هر یک از این وسایل ناخواسته وارد عسل شوند ، قبل از بطری کشیده می شوند.

عسل خام را نمی توان بالای 95 درجه فارنهایت گرم کرد، یعنی دمای طبیعی کندو زنبور عسل. در حالی که صاف کردن عسل خام خوب است، هرگز فیلتر و پاستوریزه نمی شود. همچنین نمی تواند مواد افزودنی دیگری داشته باشد.

از طرف دیگر، عسل تجاری اغلب به شدت فرآوری می شود و حتی ممکن است از نظر شیمیایی تصفیه شده باشد. گرمای بیش از حد آنزیم های طبیعی ، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در عسل را از بین می برد و فرآوری عسل را بسیار بد می کند. فیلتر و پردازش بین بردن بسیاری از مفید غذاهای گیاهی، از جمله گرده و بره موم غنی از آنزیم. تنها راه برای دستیابی به عسل روشن و درخشان، گرما دادن است، بنابراین از عسل های طلایی و شربت مانند به نفع عسل خام مایع و آلی خودداری کنید.

عسل غیر خام یا عسل تجاری معمولی را می توان از زنبورهایی که با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند (مانند سیپروفلوکساسین موجود در عسل چین) تهیه کرد. همچنین ممکن است به آنها به عنوان شکر یا یک شربت کم هزینه غذای زمستانی داده شود. کهیر از مواد غیر ارگانیک ساخته شده است، که می تواند آفات داشته و با مواد غیر ارگانیک تمیز شود. عسل که خام نیست پاستوریزه و فیلتر می شود و می تواند مواد افزودنی داشته باشد. ( 19 )

تحقیقات آزمایشگاه تحقیقات Palynology در دانشگاه A&M تگزاس، 60 محصول عسل از سوپر مارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی را آزمایش کرده و نشان داد 76 درصد فاقد اثری از گرده زنبور عسل است که دارای مزایای سلامتی نیز می باشد. سازمان غذا و داروی ادعا می کند که هر نوع کالای عسلی که بسیار فیلتر شده باشد، مانند اینها، در واقع عسل نیستند و بنابراین مزایای سلامتی عسل را نمی توان فرض کرد. برخی از "عسل" حتی ممکن است حاوی شربت ذرت فروکتوز زیاد باشد.

عسل ارگانیک در مقابل ارگانیک نیست

عسل ارگانیک معمولاً به معنای عسل ارگانیک خام است. دقیقاً مانند عسل خام، گرمایشی بالاتر از 95 درجه فارنهایت مجاز نیست. برای اینکه ارگانیک نامیده شود، طبق استاندارد و شرایط هر کشور، عسل باید از مدیریت ارگانیک خوبی پیروی کند. پردازش فقط باید با استفاده از تسویه گرانشی و کرنش انجام شود.

عسل مانوکا در مقابل انواع دیگر از عسل ها

"رسانایی" روشی غیرمستقیم برای اندازه گیری میزان مواد معدنی یک عسل است. عسل مانوکا با حدود چهار برابر هدایت عسلهای گل معمولی از هدایت بالایی برخوردار است. هرچه رسانایی بیشتر باشد، ارزش غذایی عسل نیز بهتر می شود.

وقتی صحبت از عسل مانوکا در مقابل انواع دیگر می شود، مانوکا همیشه یک عامل منحصر به فرد مانوکا (UMF) دارد که یک استاندارد جهانی در شناسایی و اندازه گیری مقاومت ضد باکتریایی مانوکا است. در اصل، UMFتضمینی برای فروش عسل از کیفیت دارویی است. این یک استاندارد از ارزش سلامتی کاملاً بی نظیر برای عسل مانوکا است.

حداقل امتیاز UMF شناخته شده UMF5 است - با این حال، مفید نیست مگر اینکه سطح UMF10 + فعالیت ضد باکتریایی موجود در آن را داشته باشد. هر چیزی که از UMF10 — UMF15 شروع شود، یک سطح مفید است و هر چیز UMF16 و بالاتر یک کیفیت عالی محسوب می شود. در حالی که عسلهای دیگر، مانند عسل خام ارگانیک، مطمئناً می توانند تأثیرات مثبتی بر سلامتی داشته باشند، اما اندازه گیری یا رتبه بندی دقیقی مانند مانوکا ندارند.

انجمن عسل ملی، "کشاورزی گروه ترویج و صنعت تامین می شود که آموزش مصرف کنندگان در مورد فواید و کاربردهای عسل و عسل محصولات،" با توجه به وب سایت خود، همچنین دارای اطلاعات بیشتر در مورد انواع عسل. یکی از گزینه های سالم عسل تخمیر شده است. همچنین، اگر تبلور را در عسل خود مشاهده می کنید، ممکن است به معنی زیاد بودن قند باشد، بنابراین مراقب باشید. این یک روند طبیعی است.

سایر انواع عسل عبارتند از: عسل اقاقیا (معمولاً به رنگ روشن)، عسل گندم سیاه (معمولاً رنگ تیره تری نسبت به سایر همتایان خود) و عسل neem.

عسل پلی فلورال در مقابل عسل مونوفلور

مهم نیست از تنوع عسل، هر عسل را می توان به عسل پلی گل و یا عسل مونو فلور جدا کرد. تفاوت در چیست؟ عسل مونو فلور از زنبورهایی تولید می شود که از شهد تنها یک گونه گل، از این رو مونو استفاده می کند، در حالی که عسل پلی گلدار از زنبورهایی تولید می شود که از منابع مختلف گل از شهد استفاده می کنند. ( 19a )

حقایق تغذیه ای عسل خام

عسل یکی از خالص ترین غذاهای طبیعت است و چیزی فراتر از یک شیرین کننده طبیعی است. این یک "ماده غذایی کاربردی" است، به این معنی که یک غذای طبیعی با فواید سلامتی است. تغذیه خام عسل چشمگیر است. عسل خام حاوی 22 اسید آمینه، 27 ماده معدنی و 5000 آنزیم است. مواد معدنی شامل آهن، روی، پتاسیم، کلسیم، فسفر، منیزیم و سلنیوم است. ویتامین های موجود در عسل شامل ویتامینB6، تیامین، ریبوفلاوین، اسید پانتوتنیک و نیاسین است. علاوه بر این، مواد مغذی موجود در عسل به خنثی کردن آسیب های رادیکال آزاد کمک می کند .

دیدگاه خود را بیان کنید