مزایای عسل خام برای شفابخشی

مزایای عسل خام برای شفابخشی + 20 مورد استفاده عسل محبوب. تحقیقات و مطالعات، مصرف عسل را با کاهش وزن مرتبط کرده است.

مزایای عسل خام برای شفابخشی + 20 مورد استفاده عسل محبوب. تحقیقات و مطالعات، مصرف عسل را با کاهش وزن مرتبط کرده است.

مرکز فروش عسل
فروشگاه عسل صاف شده آلینکو
مرکز فروش عسل
فروش خرده و عمده عسل
عسل آلینکو
فروش خرده و عمده عسل
سایت فروشگاهی آلینکو  ALINCO.IR
سایت فروشگاهی آلینکو ALINCO.IR
سایت فروشگاهی آلینکو ALINCO.IR

مزایای عسل خام برای شفابخشی

سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۲۷۱ بازدید

مزایای عسل خام برای شفابخشی + 20 مورد استفاده عسل محبوبمزایای عسل خام برای شفابخشی

نوشته شده توسط دکتر جاش Ax، DC، DMN، CNS

عسل خام - دکتر تبر

به گفته دکتر رون فسدندن، دکترMD ، MPH ، به طور متوسط هر ​​آمریکایی بیش از 150 پوند شکر تصفیه شده، به علاوه 62 پوند شربت ذرت فروکتوز بالا هر سال مصرف می کند. ( 1 ) در مقایسه، ما فقط حدود 1.3 پوند عسل در سال به طور متوسط ​​در آمریکا مصرف می کنیم ( 2 )

طبق تحقیقات جدید، اگر می توانید میزان مصرف قند تصفیه شده خود را به صفر برسانید و به جای آن از عسل خام خالص استفاده کنید، فواید سلامتی آن بسیار زیاد است.

عسل خام چیست؟

این شیرین کننده خالص ، بدون فیلتر و غیرقابل تصفیه است که توسط زنبورها از شهد گلها ساخته می شود. بیشتر عسلهای مصرفی امروز عسل فرآوری شده ای هستند که از زمان جمع آوری از کندو گرم شده و فیلتر می شوند. بر خلاف عسل فرآوری شده، عسل خام از ارزش فوق العاده غذایی و قدرت سلامتی خود کم نمی کند.

فواید عسل خام چیست؟

این امر می تواند در هر کاری از انرژی کم تا مشکلات خواب تا حساسیت های فصلی کمک کند. در مقایسه با رژیم های غذایی حاوی شکر یا شربت ذرت با فروکتوز زیاد، تغییر روی عسل خام حتی ممکن است به کاهش وزن کمک کند. من هیجان زده ام تا امروز درباره یکی از شیرین کننده های طبیعی مورد علاقه خودم بیشتر حرف بزنم که امیدوارم شما را مجاب کند تا عسل بیشتر و قند کمتری مصرف کنید.

8 مزایای سلامتی عسل خام

1. مدیریت وزن سالم

تحقیقات و مطالعات، مصرف عسل را با کاهش وزن مرتبط کرده است. یک مطالعه در دانشگاه ایالتی سن دیگو نشان داد که جایگزینی قند با عسل در واقع می تواند به جلوگیری از بسته بندی پوند اضافی و همچنین کاهش قند خون کمک کند. نتایج همچنین حاکی از آن است که عسل در مقایسه با قند، ممکن است تری گلیسیرید سرم را کاهش دهد.( 3 )

مطالعه دیگری از دانشگاه وایومینگ نشان داد که عسل خام می تواند هورمون هایی را فعال کند که اشتها را سرکوب می کند. در مطالعه ای که به صورت تصادفی دوسوکور انجام شد، هورمون های اشتها و پاسخ گلیسمی در 14 زن سالم غیر چاق پس از مصرف صبحانه حاوی عسل یا قند اندازه گیری شد. به طور کلی محققان نتیجه گرفتند که مصرف عسل اثرات محافظتی در برابر چاقی را به همراه دارد .( 4 )

2. ضد آلرژی گرده

عسل خام حاوی گرده زنبور عسل است که به دلیل جلوگیری از عفونت شناخته می شود. یعنی باعث تسکین آلرژی طبیعی و تقویت ایمنی کلی می شود. توانایی عسل در جلوگیری از آلرژی مبتنی بر مفهومی به نام ایمونوتراپی است. چطور؟ وقتی زنبورهایی در همسایگی و اطراف شما از یک گل به گل دیگر رفته و گرده ها را جمع آوری می کنند، باعث اذیت شما می شود، اما هنگامی که عسل محلی خام محلی مصرف می کنید، همان گرده محلی را نیز مصرف می کنید. پس از مدتی، یک فرد مبتلا به آلرژی ممکن است نسبت به این گرده که قبلاً باعث ایجاد مشکل شده و علایم حساسیت فصلی کمتری را تجربه می کند، حساس تر شود. بسیاری از مبتلایان به آلرژی فصلی، عسل خام محلی را مفید می دانند زیرا باعث حساس شدن آنها به جانوران و واکنش های آلرژیک آنها می شود.

یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که خوردن عسل با دوز بالا (یک گرم در هر کیلوگرم وزن بدن عسل روزانه) می تواند علائم آلرژی را در طی یک دوره هشت هفته بهبود بخشد. محققان دریافتند که مصرف عسل علائم کلی و فردی رینیت آلرژیک را بهبود می بخشد. ( 5 ) رینیت آلرژیک یک واکنش آلرژیک است که باعث خارش، آبکی چشم، عطسه و سایر علائم مشابه می شود.

برخی افراد می گویند که صرف روزانه یک قاشق غذاخوری از عسل، در واقع می تواند مانند یک آلرژی شلیک کند. نوع عسل مهم است هرچند که عسل پاستوریزه هیچ گونه گرده ای ندارد. برای رفع آلرژی احتمالی فصلی، باید عسل خام را با گرده موجود در آن مصرف کنید.

3. منبع انرژی طبیعی

عسل خام حاوی قندهای طبیعی (80 درصد)، آب (18 درصد) و مواد معدنی، ویتامین ها، گرده و پروتئین (2 درصد) است. جای تعجب نیست که عسل را "سوخت کامل در حال اجرا" نامیده اند. این ماده به راحتی گلیکوژن کبدی انرژی را به راحتی جذب می کند و آن را برای شروع انرژی در صبح و به عنوان منبع انرژی قبل و بعد از ورزش ایده آل می کند.

مطالعات موجود در آزمایشگاه ورزش و ورزش تغذیه دانشگاه ممفیس نشان داده است که عسل یکی از بهترین انتخاب های کربوهیدرات برای مصرف درست قبل از ورزش است. علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که عسل به عنوان یک سوخت ورزشی، به طور یکنواخت با گلوکز عمل می کند، یعنی قند مورد استفاده در بیشتر ژل های انرژی تجاری ( 6 ).

وقتی صحبت از مصرف خام عسل در عملکرد و حرکات ورزشی می شود، من عسل خام را هم به عنوان سوخت و هم برای بازیابی توصیه می کنم. به همین دلیل است که عسل خام در برخی از بهترین میان وعده های قبل از تمرین و وعده های بعد از تمرین گنجانده شده است

4- مخزن آنتی اکسیدان​

مطالعات نشان داده اند که دوز روزانه عسل خام باعث افزایش سطح آنتی اکسیدان های تقویت کننده سلامتی در بدن می شود. آنتی اکسیدان ها به انسداد رادیکال های آزاد در بدن که باعث بیماری می شوند کمک می کنند. همچنین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به عنوان پیشگیری در برابر هر تعداد بیماری عمل می کند. عسل حاوی پلی فنول ها است، آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند که به نظر می رسد خطر بیماری های قلبی و سرطان را کاهش می دهد.

یک مطالعه نشان داد، علاوه بر رژیمهای غذایی معمولی خود، روزانه 25 فرد حدود 4 قاشق غذاخوری عسل را به مدت 29 روز تغذیه کردند. هنگامی که نمونه خون در شروع و پایان مطالعه گرفته شد، محققان ارتباط مستقیمی بین مصرف عسل و افزایش سطح پلی فنول های مقابله با بیماری در خون مشاهده کردند. ( 7 )

مطالعات نشان داده است که عسل حاوی آنتی اکسیدان های فلاونوئیدهای ضد پینوکمبرین، پینوستروبین و کرایسین است. ( 8 ) پینوکمبرین از فعالیت آنزیم پشتیبانی می کند، و بسیاری از مطالعات نشان داده اند که پینوکمبرین باعث بروز آپوپتوز (مرگ سلولی برنامه ریزی شده) بسیاری از انواع سلول های سرطانی می شود. ( 9 ) تحقیقات آزمایشگاهی نشان می دهد كه كریسین ممکن است هورمون تستوسترون هورمون را افزایش داده و نتایج بدنسازی را بهبود بخشد، اما تحقیقات انسانی هیچ تاثیری در سطح تستوسترون نیافته است .(10)

عسل خام در مقابل عسل تجاری - دکتر تبر

5- پروانه خواب

عسل خام به دو روش خواب ترمیمی را تقویت می کند. با مصرف عسل قبل از خواب، گلیکوژن کبد را دوباره احیا کرده و مانع از مغز در جستجوی بحران برای سوخت می شود که می تواند شما را از خواب بیدار کند. ثانیاً، خوردن عسل خام باعث ایجاد ملاتونین در مغز با ایجاد سنبله كوچك در مقادیر انسولین می شود كه باعث ترشح ترپتفان در مغز می شود. تریپتوفان به سروتونین تبدیل می شود، که سپس به ملاتونین تبدیل می شود. ( 11 )

ملاتونین همچنین ایمنی را تقویت کرده و در بازسازی بافت در طی دوره های استراحت کمک می کند. در مقایسه با خواب ضعیف، یک عامل خطر فشار خون بالا، چاقی، دیابت نوع 2، بیماری قلبی، سکته مغزی و آرتریت است. از آنجا که عسل یک خواب طبیعی اثبات شده است، به طور طبیعی خطر همه این مشکلات سلامتی را کاهش می دهد.

6. زخم و زخم معالجه کننده

باندهای تزریق شده عسل به بهبودی کمک می کنند. پیتر چارلز مولان در دانشگاه وایکاتو، نیوزیلند ، در مطالعات متعدد دریافت که عسل یک ضد باکتری طبیعی با اثرات بهبود زخم است. وی همچنین دریافت که عسل در ساخت مایعات بدن برای ساختن پراکسید هیدروژن واکنش نشان می دهد و یک محیط غیر قابل مهمان برای باکتری ها ایجاد می کند. علاوه بر این، "غلظت پراکسید هیدروژن تولید شده در مقایسه با مواردی که معمولاً روی زخم اعمال می شود بسیار کم است، بنابراین، آسیب سمیت سمی توسط پراکسید هیدروژن بسیار کم است." 12a ، 12b

برای درمان سوختگی و زخم ها، معمولاً عسل به طور مستقیم در ناحیه مشکل یا در پانسمان اعمال می شود که هر 24 تا 48 ساعت تغییر می کند. بعضی اوقات پانسمان تا 25 روز در محل باقی مانده است. (13) همچنین ترکیبی از عسل و شیر نیز از سال 1991 در چهار بیمارستان بمبئی مورد حمایت و استفاده قرار گرفته است. (14)

عسل برای استفاده از آن در معالجه موثر انواع زخم ها نیز مورد مطالعه قرار گرفته است. عسل ممکن است باعث کاهش اندازه، درد و بوی زخم های مشکل ساز پوست شود.( 15)

7. کمک به دیابت

مصرف عسل خام می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد و به داروهای کمکی که برای درمان دیابت استفاده می شود =، کمک کند. ترکیب عسل خام و دارچین می تواند به ویژه برای مدیریت قند خون سالم و همچنین بسیاری از نگرانی های بهداشتی مانند لثه و آکنه مفید باشد.

طبق مطالعه خارج از دبی، عسل مشاهده شده است که باعث پایین آمدن سطح گلوکز پلاسما در افراد دیابتی در مقایسه با دکستروز و ساکارز می شود. برخی اظهار داشتند که قدرت تقویت کننده انسولین دارچین می تواند با افزایش این گلوکز در عسل مقابله کند و همین امر باعث می شود مخلوط عسل و دارچین در بدن شما به یک ترکیب غذایی با شاخص گلیسمی کم تبدیل شود.(16)

عسل خام باعث افزایش انسولین و کاهش قند خون می شود. هر چند وقت یکبار مصرف کنید و ببینید که چگونه قند خون شما به آن واکنش نشان می دهد و عسل و دارچین خام را هم به برنامه رژیم غذایی دیابتی خود اضافه کنید.

8- شربت سرفه طبیعی

نشان داده شده است که عسل خام به عنوان شربتهای ضد سرفه تجاری بدون نسخه در معالجه سرفه ها مؤثر است. افزایش شواهد علمی نشان می دهد که یک دوز واحد عسل می تواند ترشح مخاط و سرفه را کاهش دهد. در یک مطالعه، عسل به همان اندازه مؤثر بود که دیفن هیدرامین و دکسترومتورفان، ترکیبات رایج موجود در داروهای ضد سرفه بدون نسخه بود. ( 17 )

برای سرفه، نصف قاشق چای خوری تا دو قاشق چایخوری عسل در زمان خواب یک دوز مورد مطالعه و توصیه شده برای هر کس بالای یک سال است.

20 روش درمانی طبیعی برای عسل

اگر حاضر هستید عسل خام را در رژیم غذایی خود بگنجانید، این موارد استفاده عسل را بررسی کنید.

بهبود هضم غذا - برای مقابله با سوء هاضمه یک یا دو قاشق غذاخوری عسل مصرف کنید زیرا در معده تخمیر نمی شود. ( 18 )

تسکین حالت تهوع - عسل را با آب زنجبیل و آب لیمو مخلوط کنید تا به مقابله با حالت تهوع کمک کند.

درمان آکنه - از عسل به عنوان یک ماده پاک کننده مقرون به صرفه برای مقابله با آکنه استفاده می شود و از نظر انواع پوست ملایم است. نصف قاشق چایخوری عسل مصرف کنید، آن را بین دستان خود گرم کنید و آن را به آرامی روی صورت خود پخش کنید. آن را به مدت 10 دقیقه بگذارید و سپس با آب گرم بشویید و پت را خشک کنید. ( 19 )

اکسپلورر - عسل یک لایه بردار عالی می کند! با اضافه کردن دو فنجان عسل به حمام، از عسل روی پوست خشک زمستان استفاده کنید ، به مدت 15 دقیقه خیس کنید، سپس یک فنجان جوش شیرین را به مدت 15 دقیقه آخر اضافه کنید.

بهبود دیابت - مصرف عسل خام می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش داده و به داروهای مساعد شده برای درمان دیابت کمک کند. عسل خام باعث افزایش انسولین و کاهش قند خون می شود. هر چند وقت یکبار به رژیم غذایی خود بیفزایید و ببینید که چگونه قند خون شما نسبت به آن واکنش نشان می دهد. ( 20 )

کلسترول پایین - عسل می تواند به کاهش کلسترول کمک کند و بنابراین، خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر را کاهش می دهد. ( 21 )

بهبود گردش خون - عسل خام باعث می شود مغز شما با تقویت قلب و بهبود گردش خون بهینه عمل کند.

پشتیبانی آنتی اکسیدانی - مصرف عسل خام آنتی اکسیدان های ضد پلاک را افزایش می دهد. ( 22 )

بازگرداندن خواب - عسل خام باعث خواب ترمیمی می شود. یک قاشق غذاخوری را به شیر گرم اضافه کنید تا به افزایش ملاتونین کمک کرده و به شما در خواب کمک کند.

حمایت از پریبیوتیک - عسل خام پر از پربیوتیک های طبیعی است که باعث رشد باکتری های خوب در روده می شود. ( 23 )

آلرژی را بهبود بخشید - اگر منبع محلی آن باشد، عسل خام می تواند به کاهش آلرژی های فصلی کمک کند. روزانه یک یا دو قاشق غذاخوری به رژیم غذایی خود اضافه کنید. ( 24 )

کاهش وزن - جایگزینی عسل خام برای قند سفید می تواند در مدیریت وزن کمک کند.

مرطوب کننده - یک قاشق غذاخوری عسل خام مخلوط شده با روغن زیتون و فشار لیمو را می توان به عنوان لوسیون آبرسان استفاده کرد.

ماسک مو - ماسک مو خام عسل می تواند با آبرسانی موهای شما باعث درخشش درخشندگی شود. به سادگی 1 قاشق چای خوری عسل خام را با 5 فنجان آب گرم مخلوط کنید، این مخلوط را روی موهای خود بمالید و بگذارید بنشیند، سپس کاملاً بشویید ، اجازه دهید موهای شما مطابق معمول خشک و هوا شود. ( 25 )

تسکین اگزما - برای تسکین اگزما خفیف از عسل به عنوان مخلوط موضعی و دارچین با قطعات مساوی استفاده کنید.

کاهش التهاب - عسل خام دارای مواد ضد التهابی است که می تواند شرایط تنفسی مانند آسم را درمان کند. ( 26 )

زخم های بهبود یافته - عسل خام مورد استفاده موضعی می تواند به تسریع زمان بهبودی برای سوختگی خفیف، زخم ها، بثورات و ساییدگی کمک کند. ( 27 )

درمان UTI - عسل به دلیل خاصیت ضد باکتریایی می تواند به بهبود عفونت ادراری کمک کند . ( 28 )

شامپو - عسل خام می تواند سلامت مو و پوست سر شما را تمیز و ترمیم کند.

گلودرد و سرفه را تسکین دهید - استفاده از عسل برای گلودرد و سرفه یکی دیگر از درمانهای فوق العاده است. این مخصوصاً برای کودکانی که دارای سرفه هستند مفید است. به سادگی یک قاشق چایخوری عسل را قورت دهید یا آن را با لیمو به چای اضافه کنید. ( 29 )

از کجا پیدا کنیم و چگونه استفاده کنیم

با نگاهی به مصرف عسل، 50 درصد از مردم به طور مستقیم عسل می خرند، 35 درصد هرگز عسل نمی خورند و 15 درصد باقیمانده نیز عسل را در محصولاتی که با عسل درست می شوند مانند بادام زمینی بو داده با عسل مصرف می کنند. ( 18 ) ممکن است عسل خام در نزدیکترین فروشگاه مواد غذایی شما موجود باشد، اما باید در فروشگاه مواد غذایی محلی شما و حتی بهتر از آن زنبوردار محلی شما موجود باشد. همچنین به صورت آنلاین در دسترس است.

انتظار دارید که عسل خام به جای آن رنگ درخشان ، شفاف و طلایی که از طریق گرم شدن حاصل می شود، مات باشد.

هرگز عسل خام را نپزید زیرا این باعث از بین رفتن خواص خوب آن می شود. همچنین، آن را در مجاورت گرما نگهداری نکنید. اگر استفاده از عسل را در چای یا قهوه خود می پسندید، صبر کنید تا نوشیدنی به اندازه کافی گرم شود تا هم راحت بنوشید، و هم عسل را به عنوان مزه به نوشیدنی خود اضافه کنید.

آن را روی غلات صبحانه، روی نان تست جوانه جوانه زده یا ماست بریزید. همچنین علاوه بر این که با میوه هایی مانند عسل و سیب نیز امکان استفاده دارد، علاوه بر این به خوبی با اسموتی ها و سس سالاد نیز مصرف می شود. عسل خام می تواند یک جایگزین سالم برای قند بسیار فرآوری شده در دستور العمل هایی باشد که نیاز به گرما ندارد. به جای آن هر یک قاشق غذاخوری شکر در یک دستور العمل (که نیاز به گرم شدن ندارد)، می توانید از دو قاشق چایخوریعسل استفاده کنید.

برای ایجاد ترکیب عسل خام در زندگی روزمره به ایده های بیشتری نیاز دارید؟ سپس این مقاله را در مورد 20 مورد استفاده عسل خام مشاهده کنید که شما را شگفت زده خواهد کرد.

دستورالعمل های زیادی از شورای ملی عسل موجود است، و من برخی از موارد مورد علاقه خود را نیز دارم:

دستور العمل سالمون لعاب دار عسل کبابی

کیک قهوه بدون گلوتن

سالاد Quinoa با میوه

عسل خام چیست؟ این مقایسه های عسل را ببینید

عسل خام در مقابل خام نیست

عسل خام نوعی خام عسل است که بلافاصله از سلولهای ترکیبات عسل درون کندو زنبور عسل خارج می شود. این شکل از عسل به دور از خالص است. این ماده معمولاً حاوی گرده زنبور و پروپولیس است که هر دو مورد علاوه بر سلامتی بسیار مثبت هستند. با این حال ، عسل خام همچنین ممکن است حاوی زنبورهای مرده، پا، بال، شکار موم زنبور عسل و سایر ناخالصی ها باشد. هرچند نگران نباشید - اگر هر یک از این وسایل ناخواسته وارد عسل شوند ، قبل از بطری کشیده می شوند.

عسل خام را نمی توان بالای 95 درجه فارنهایت گرم کرد، یعنی دمای طبیعی کندو زنبور عسل. در حالی که صاف کردن عسل خام خوب است، هرگز فیلتر و پاستوریزه نمی شود. همچنین نمی تواند مواد افزودنی دیگری داشته باشد.

از طرف دیگر، عسل تجاری اغلب به شدت فرآوری می شود و حتی ممکن است از نظر شیمیایی تصفیه شده باشد. گرمای بیش از حد آنزیم های طبیعی ، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در عسل را از بین می برد و فرآوری عسل را بسیار بد می کند. فیلتر و پردازش بین بردن بسیاری از مفید غذاهای گیاهی، از جمله گرده و بره موم غنی از آنزیم. تنها راه برای دستیابی به عسل روشن و درخشان، گرما دادن است، بنابراین از عسل های طلایی و شربت مانند به نفع عسل خام مایع و آلی خودداری کنید.

عسل غیر خام یا عسل تجاری معمولی را می توان از زنبورهایی که با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند (مانند سیپروفلوکساسین موجود در عسل چین) تهیه کرد. همچنین ممکن است به آنها به عنوان شکر یا یک شربت کم هزینه غذای زمستانی داده شود. کهیر از مواد غیر ارگانیک ساخته شده است، که می تواند آفات داشته و با مواد غیر ارگانیک تمیز شود. عسل که خام نیست پاستوریزه و فیلتر می شود و می تواند مواد افزودنی داشته باشد. ( 19 )

تحقیقات آزمایشگاه تحقیقات Palynology در دانشگاه A&M تگزاس، 60 محصول عسل از سوپر مارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی را آزمایش کرده و نشان داد 76 درصد فاقد اثری از گرده زنبور عسل است که دارای مزایای سلامتی نیز می باشد. سازمان غذا و داروی ادعا می کند که هر نوع کالای عسلی که بسیار فیلتر شده باشد، مانند اینها، در واقع عسل نیستند و بنابراین مزایای سلامتی عسل را نمی توان فرض کرد. برخی از "عسل" حتی ممکن است حاوی شربت ذرت فروکتوز زیاد باشد.

عسل ارگانیک در مقابل ارگانیک نیست

عسل ارگانیک معمولاً به معنای عسل ارگانیک خام است. دقیقاً مانند عسل خام، گرمایشی بالاتر از 95 درجه فارنهایت مجاز نیست. برای اینکه ارگانیک نامیده شود، طبق استاندارد و شرایط هر کشور، عسل باید از مدیریت ارگانیک خوبی پیروی کند. پردازش فقط باید با استفاده از تسویه گرانشی و کرنش انجام شود.

عسل مانوکا در مقابل انواع دیگر از عسل ها

"رسانایی" روشی غیرمستقیم برای اندازه گیری میزان مواد معدنی یک عسل است. عسل مانوکا با حدود چهار برابر هدایت عسلهای گل معمولی از هدایت بالایی برخوردار است. هرچه رسانایی بیشتر باشد، ارزش غذایی عسل نیز بهتر می شود.

وقتی صحبت از عسل مانوکا در مقابل انواع دیگر می شود، مانوکا همیشه یک عامل منحصر به فرد مانوکا (UMF) دارد که یک استاندارد جهانی در شناسایی و اندازه گیری مقاومت ضد باکتریایی مانوکا است. در اصل، UMFتضمینی برای فروش عسل از کیفیت دارویی است. این یک استاندارد از ارزش سلامتی کاملاً بی نظیر برای عسل مانوکا است.

حداقل امتیاز UMF شناخته شده UMF5 است - با این حال، مفید نیست مگر اینکه سطح UMF10 + فعالیت ضد باکتریایی موجود در آن را داشته باشد. هر چیزی که از UMF10 — UMF15 شروع شود، یک سطح مفید است و هر چیز UMF16 و بالاتر یک کیفیت عالی محسوب می شود. در حالی که عسلهای دیگر، مانند عسل خام ارگانیک، مطمئناً می توانند تأثیرات مثبتی بر سلامتی داشته باشند، اما اندازه گیری یا رتبه بندی دقیقی مانند مانوکا ندارند.

انجمن عسل ملی، "کشاورزی گروه ترویج و صنعت تامین می شود که آموزش مصرف کنندگان در مورد فواید و کاربردهای عسل و عسل محصولات،" با توجه به وب سایت خود، همچنین دارای اطلاعات بیشتر در مورد انواع عسل. یکی از گزینه های سالم عسل تخمیر شده است. همچنین، اگر تبلور را در عسل خود مشاهده می کنید، ممکن است به معنی زیاد بودن قند باشد، بنابراین مراقب باشید. این یک روند طبیعی است.

سایر انواع عسل عبارتند از: عسل اقاقیا (معمولاً به رنگ روشن)، عسل گندم سیاه (معمولاً رنگ تیره تری نسبت به سایر همتایان خود) و عسل neem.

عسل پلی فلورال در مقابل عسل مونوفلور

مهم نیست از تنوع عسل، هر عسل را می توان به عسل پلی گل و یا عسل مونوفلور جدا کرد. تفاوت در چیست؟ عسل مونوفلور از زنبورهایی تولید می شود که از شهد تنها یک گونه گل، از این رو مونو استفاده می کند، در حالی که عسل پلی گلدار از زنبورهایی تولید می شود که از منابع مختلف گل از شهد استفاده می کنند. ( 19a )

حقایق تغذیه ای عسل خام​

عسل یکی از خالص ترین غذاهای طبیعت است و چیزی فراتر از یک شیرین کننده طبیعی است. این یک "ماده غذایی کاربردی" است، به این معنی که یک غذای طبیعی با فواید سلامتی است. تغذیه خام عسل چشمگیر است. عسل خام حاوی 22 اسید آمینه، 27 ماده معدنی و 5000 آنزیم است. مواد معدنی شامل آهن، روی، پتاسیم، کلسیم، فسفر، منیزیم و سلنیوم است. ویتامین های موجود در عسل شامل ویتامینB6، تیامین، ریبوفلاوین، اسید پانتوتنیک و نیاسین است. علاوه بر این، مواد مغذی موجود در عسل به خنثی کردن آسیب های رادیکال آزاد کمک می کند.

یک قاشق غذاخوری عسل حاوی 64 کالری است، با این وجود یک بار قند خون سالم در حدود 10 عدد برای یک قاشق غذاخوری دارد، که کمی کمتر از موز است. عسل خام باعث ایجاد سنبله قند و افزایش انسولین مانند قند سفید نمی شود.

اگرچه عسل یک غذای مقرون به صرفه است، زنبورها هزاران ساعت برای جمع آوری گرده از حدود 2 میلیون گل برای تهیه یک پیمانه عسل خالص صرف می کنند. عسل به طور معمول حدود 18 درصد آب دارد، اما هرچه میزان آب کمتر باشد، کیفیت عسل نیز بهتر خواهد بود. مهمتر از همه، عسل به فضای ذخیره سازی یا تبرید خاصی احتیاج ندارد - آن را توسط قاشق مرباخوری مستقیم از شیشه استفاده کنید.

تاریخچه و حقایق جالب

در طول تاریخ و در طب عامیانه، عسل غذای مهمی بوده است. خداوند برای ایجاد انگیزه برای بنی اسرائیل از عسل استفاده کرد و گفت: "به سرزمینی بروید که با شیر و عسل جاری است." (خروج 33: 3)

عسل خام از زمان های بسیار قدیم به عنوان دارو مورد استفاده قرار می گرفت.

قرن ها، عسل به دلیل داشتن خواص بسیار شاد و همچنین نادر بودنش مقدس بوده است. این در مراسم مذهبی و برای آرامش بخشیدن به آن مرحوم استفاده می شد.

حداقل زنبور عسل، یا عمل زنبورداری برای تولید عسل، حداقل به 700 سال قبل از میلاد باز می گردد

در بازی های المپیک یونان باستان به عنوان منبع انرژی از دوندگان استفاده می شد.

فواید سلامتی عسل به کیفیت یک عسل خاص بستگی دارد.

عسل خام حاوی مقادیر کمی از همان رزین های موجود در پروپولیس و همچنین گرده زنبور عسل است.

هنگامی که عسل خام بیش از حد فرآوری و گرم شود، مزایای سلامتی تا حد زیادی از بین می رود.

شاید از قارچ عسل یا قارچ عسل شنیده باشید. این نوع قارچ طعم شیرین تری دارد، از این رو نام دارد، اما حاوی عسل خام نیست.

در اینجا سؤالات متداول در مورد عسل به همراه جواب آورده شده است:

آیا عسل منقضی می شود؟

همانطور که ناتاشا گیلینگ در مقاله ای برای مجله Smithsonian بیان می کند، عسل ماندگاری طولانی دارد و معمولاً مصرف آن حتی پس از مدت زمان طولانی بسیار طولانی تا زمانی که در یک ظرف بسته با درب بسته نگه داشته شود، بسیار مناسب است، اگرچه ممکن است تبلور یابد. ( 20 )

عسل ساخته شده از چیست؟

شهد گل همراه با زنبورها، آنزیمی به طور طبیعی ترشح می شود.

چرا زنبورها عسل درست می کنند؟ (و چگونه زنبورها عسل درست می کنند)

زنبورها قبل از زمستان عسل درست می کنند و آن را ذخیره می کنند تا در ماه های سرد سال مواد غذایی داشته باشند. آنها با برداشت شهد از گل و با استفاده از آنزیمی که ترشح می کنند، عسل درست می کنند تا با شهد در یک لانه زنبوری مخلوط شوند. با گذشت زمان، آب موجود در شهد کاهش می یابد و به عسل تبدیل می شود. ( 21 )

چه نوع قند عسل است؟

عسل خام یک قند فرآوری نشده است که حاوی فروکتوز و ساکارز است. ( 22 )

چگالی عسل چیست؟

از 1.38-1.45 گرم در سانتی متر در دمای 20 درجه سانتی گراد متغیر است ( 23 )

چه تعداد کربوهیدرات در عسل خام موجود است؟

یک قاشق غذاخوری (حدود 21 گرم) عسل خام حاوی تقریبا 17 گرم کربوهیدرات است. ( 24 )

خطرات آلرژی و عوارض جانبی احتمالی

عسل هنگامی که از طریق دهان به مقدار طبیعی غذا یا دوزهای توصیه شده مصرف می شود بی خطر محسوب می شود. با این حال، هرگز نباید عسل به کودکان زیر 12 ماه داده شود زیرا عسل خام منبع بالقوه اسپورهای بوتولیسم است. عسل خام برای کودکان بزرگتر یا بزرگسالان است و فقط برای نوزادان خطری ندارد، بنابراین بزرگسالان تا زمانی که حساسیت نداشته باشند می توانند عسل بخورند. اما اگر سیستم ایمنی بدن به خطر بیفتد یا تحت معالجه شیمی درمانی یا پرتودرمانی برای سرطان قرار گرفته اید، قبل از مصرف عسل خام، باید با پزشک خود صحبت کنید.

اگر به کرفس، گرده حساسیت دارید یا حساسیت دیگری به زنبور ندارید، نباید عسل خام مصرف کنید. عسل ساخته شده از گیاهان در جنس Rhododendron همچنین به دلیل سمیت می تواند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شود. ( 25 )

امثال 25:16 می گوید: "آیا شما عسل را دوست دارید؟ زیاد غذا نخورید، یا باعث بیمار شدن شما خواهد شد! " اگرچه یکی از سالم ترین شیرین کننده ها عسل است، اما مطمئناً باید از آن در اعتدال استفاده کرد. عوارض جانبی مسمومیت خفیف عسل می تواند شامل ضعف، سرگیجه، استفراغ، تعریق و حالت تهوع باشد. سایر عوارض جانبی جدی تر مصرف عسل بعید است مگر اینکه آن راه بیش از حد مصرف کنید.

علاوه بر این ، هنگام گرم شدن در دماهای بالا، نشان داده شده است که عسل هیدروکسی متیل فورفورالدهید (HMF) تولید می کند. این مطالعه که روی موش ها انجام شده است، نشان داد که وقتی در دمای 60 درجه سانتیگراد تا 140 درجه سانتیگراد گرم می شود، افزایش قابل توجهی در HMF مشاهده می شود. ( 26 ) چرا این نکته مهم است؟ HMF می تواند اثرات مضر ایجاد کند و سرطان زا محسوب می شود.

افکار نهایی

عسل خام خام ترین و طبیعی ترین شکل عسل است که می توانید خریداری کنید.

این فیلتر نشده و غیرقابل تصفیه است، به این معنی که هیچ پردازشی یا گرمایشی برای کاهش ویتامین طبیعی و مواد معدنی طبیعی آن وجود ندارد.

عسل خام حاوی فلاونوئیدهای پیشگیری از بیماری و مقابله با بیماری است .

عسل خام حاوی هم گرده پروپولیس و هم زنبور عسل است بنابراین از مزایای آن دو نیروگاه طبیعی نیز بهره مند می شوید.

از نظر علمی ثابت شده است که به آلرژی، دیابت، مشکلات خواب، سرفه و بهبود زخم کمک می کند.

عسل خام بخشی هوشمندانه از یک میان وعده قبل و بعد از تمرین برای انرژی بهتر در طول تمرین و بازیابی بهتر پس از آن است.

به دنبال زنبورداری محلی باشید تا عسل خام خود را تهیه کنید. این امر باعث می شود که به آلرژی های فصلی کمک بیشتری کنید.

بعد بخوانید: 10 درمان رویال ژل رویال (شماره 2 آیا مواد مغزی است)

[webinarCta web = 'eot']


مزایای عسل خام برای شفابخشی

www.alinco.ir

مزایای عسل خام برای شفابخشی + 20 مورد استفاده عسل محبوب. تحقیقات و مطالعات، مصرف عسل را با کاهش وزن مرتبط کرده است..


عسل خام و خواص شفابخش آن ! | عسل طبیعی کردستان

garrushoney.ir

عسل خام که به آن عسل فرآوری نشده نیز می گویند توسط زنبور عسل و با استفاده از شهد گل ها تولید می شود. عسل خام به صورت مستقیم از منبع جمع آوری ...


خواص عسل طبیعی و ۲۵ خاصیت اثبات شده آن برای سلامتی!

ahoota.com

خواص عسل طبیعی و فواید شگفت انگیز آن برای درمان مشکلات معده، قلب و عروق، ... را شروع کنید، زیرا عسل یک عامل شفابخش فوق‌ العاده برای تمام انواع بیماری‌ ها است. ... اما به خاطر داشته باشید که روزانه باید تنها یک یا دو قاشق غذاخوری عسل خام مصرف ...


خواص عسل در قرآن - عسل آهوتا

ahoota.com

خواص عسل در قرآن و قدرت شفابخشی آن در درمان بیماری های گوناگون گسترده است و ... روزانه ۳ تا ۵ حبه سیر خام را خرد کنید و در ۳ وعده ( همانند قرص) با شربت عسل قورت ...


عسل طبیعی خام و خواص شفابخش آن

assal20.blogfa.com

عسل طبیعی خام و خواص شفابخش آن - خرید عسل طبیعی و عسل وحشی کوهی ، عسل درمانی و بهترین عسل کوهستان دکتر عموشاهی - عسل 20 کوهستان ، فروشگاه عسل ...


با خوردن روزی یک قاشق عسل خام با 1 تیر 9 نشان بزنید! | عسل ...

gravancando.com

خاصیت دارویی عسل خام | خرید عسل خام | عسل خام مطمن | فروش عسل خام |عسل دارویی | خواص عسل خام | درمان بیماری ها با عسل خام |عسل خام ضمانت دار| عسل کردستان. ... هم مشکل انزیمی دارند و هیچ خاصیت داروی و شفا بخشی بالا را ندارند ...


خواص عسل آنقدر زیاد است که در یک مقاله

facebook.com

شاید بتوان گفت خدا هم شفابخش جسمی وهم شفابخش روحی را معرفی کرده ... یک قاشق غذاخوری عسل خام شامل ۶۴ کالری، بدون چربی، بدون کلسترول و ...

مزایای عسل خام برای شفابخشی


20 خواص عسل (شگفت انگیز) که باورتان نمی شود - عسل یک

asaleyek.com

خواص شفابخش عسل طبق شهد گل هایی که زنبور عسل از آن استفاده کرده است متفاوت می باشد. آیکون عسل یک. به دنبال عسل طبیعی و خام هستید؟


خواص خارق العاده عسل خام برای بدن

namnak.com

خواص عسل خام و فواید عسل مانوکا برای بدن و درمان بیماری ها با نوعی عسل و درمان آلرژی و شوره سر و ضد عفونت قوی طبیعی در نمناک.


عسل گون - عسل بینوس

beenous.com

در صورتیکه بدنبال عسل کاملا طبیعی هستید نوع خام را انتخاب فرمایید. ... و خام گون را در برنامه‌ غذایی خود بگنجانند، می‌توانند از خواص درمانی و شفابخش آن بهره ببرند ...

دیدگاه خود را بیان کنید
Code Image