چاشنی عسل با 12 دسر

دستور العمل های چاشنی عسل با 12 دسر مورد علاقه ما در تابستان را در این مقاله مشاهده و خواهید دید که چرا جایگزینی برای عسل خوشمزه و طبیعی وجود ندارد.

دستور العمل های چاشنی عسل با 12 دسر مورد علاقه ما در تابستان را در این مقاله مشاهده و خواهید دید که چرا جایگزینی برای عسل خوشمزه و طبیعی وجود ندارد.

چاشنی عسل با 12 دسر

جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹  ۰ نظر    بازدید

12 دسر که همیشه با الهام از عسل وجود داشته است.

چاشنی عسل با 12 دسر

در تابستان چیزهای زیادی برای دوست داشتن وجود دارد، و در اینجا، غذا در صدر لیست ما قرار دارد. چه این طعم های گرمسیری باشد یا رفتارهای سرد که به ضرب و شتم گرما کمک می کند، روش های شیرین تری برای لذت بردن از تابستان وجود دارد تا با یک دسر خوشمزه، و عسل واقعا آنها را درخشان می کند.

به عنوان یک ماده کاملاً طبیعی، عسل در هر شیرینی آشپزخانه ضروری است، اما همچنین می تواند سلاح مخفی شما برای یک تابستان شیرین باشد. یک شگفتی آشپزی واقعی، عسل کار می کند تا تعادل و عطر و طعم باورنکردنی را به جرعه ها و غذاهای مورد علاقه تابستانی شما بخورد. از شیرین کردن لیمونادها و چایها و سرو کردن به عنوان طرز تهیه بستنی و میوه های کبابی گرفته تا تعادل افت تازه و ترشی گوشتهای کباب شده، اضافه کردن عسل به منوی تابستانی شما یک ایده طلایی است.

این هفته ما در حال جمع آوری دستور العمل های دسر مورد علاقه خود هستیم که تطبیق پذیری عسل را به نمایش می گذارد و همه چیزهایی را که در مورد فصل آفتابی دوست داریم نشان می دهد. دستور العمل های دسر عسلی مورد علاقه ما در تابستان را در زیر مشاهده کنید و خواهید دید که چرا جایگزینی برای عسل خوشمزه و طبیعی وجود ندارد.

چگونه می توان گرما را با عسل ضرب کرد؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!


انبه آناناس سوربت

انبه آناناس سوربت

عملکرد: 1 کوارتز می سازد

عناصر

3 فنجان

- شهد پاپایا یا آب پرتقال، تقسیم شده 1 2/3 فنجان

- تکه های انبه یخ زده 1 2/3 فنجان

- تکه های آناناس ، کنسرو شده یا یخ زده 3/4 فنجان

- عسل 1/3 لیوان

- آب لیموترش تازه

جهت ها

در یک پردازنده مواد غذایی، پوره 1 1/2 فنجان شهد پاپایا یا آب پرتقال و مواد باقی مانده را قرار دهید. باقی مانده 1 1/2 فنجان شهد پاپایا یا آب پرتقال را هم بزنید.

مطابق دستورالعمل سازنده بستنی ساز، محصول را یخ بزنید.


پای ماست منجمد عسل

پای ماست منجمد عسل

عناصر

برای پوسته:

1 1/2 لیوان

- خرده های گراهام 6 T

- کره بدون نمک، ذوب شده 1/4 فنجان

- عسل برای پر کردن: 1/2 فنجان

- خامه غلیظ 1/2 فنجان

- ماست یونانی پرچرب 2 T

- عسل 1/2 قاشق غذاخوری

- خمیر لوبیا وانیل یا عصاره وانیل

برای طعم دادن:

میوه تازه، اختیاری

عزیزم برای آبکش کردن

جهت ها

پوسته درست کنید:

فر را از قبل گرم کنید تا 350 درجه فارنهایت.

در کاسه متوسط​​، خرده خردگرهای گراهام، کره و عسل را با هم بزنید تا خوب ترکیب شوند. این مخلوط را به طور کامل فشار دهید تا کف یک تابه پای 9 اینچی قرار بگیرد. به اجاق گاز منتقل کنید و 14 تا 16 دقیقه یا تا زمانی که قهوه ای تیره رنگ شود پخت. قبل از پر کردن به قفسه خنک کننده انتقال دهید تا کاملاً خنک شود.

پر کردن:

خامه را در ظرف مخلوط کن قرار داده و با سرعت متوسط ​​مخلوط کنید تا قله های نرم ایجاد شود. ماست، عسل و رب لوبیا وانیلی را اضافه کرده و ضخیم کنید تا خوب ترکیب شوند. مخلوط را به طور مساوی در پوست پوسته آماده پخش کنید. حداقل 4 ساعت یا حداکثر 3 روز را به فریزر بپوشانید.

برای سرو، بگذارید پای 20 دقیقه در دمای اتاق بایستد تا کمی نرم شود. در حالی که پای نرم می شود، در صورت تمایل با میوه چاشنی بزنید. پای را بریده و سرو کرده و همراه با عسل سرو کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید
Code Image