برداشت عسل تربت‌جام افزایش یافت

برداشت عسل تربت‌جام افزایش یافت

برداشت عسل تربت‌جام افزایش یافت

مرکز فروش عسل
فروشگاه عسل صاف شده آلینکو
مرکز فروش عسل
فروش خرده و عمده عسل
عسل آلینکو
فروش خرده و عمده عسل
سایت فروشگاهی آلینکو  ALINCO.IR
سایت فروشگاهی آلینکو ALINCO.IR
سایت فروشگاهی آلینکو ALINCO.IR

برداشت عسل تربت‌جام افزایش یافت

سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰  ۰ نظر    بازدید

برداشت عسل در تربت‌جام افزایش یافت

برداشت عسل تربت‌جام افزایش یافت

مشهد- ایرنا- بارندگی مناسب و پوشش گیاهی مطلوب در فصل زراعی جاری باعث تولید ۳۳ تن عسل در تربت‌جام استان خراسان رضوی شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۴ درصد افزایش دارد.

معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی تربت‌جام روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: چهار هزار و ۱۳۲ کلنی زنبور عسل در این شهرستان وجود دارد که نسبت به مدت مشابه سال زراعی گذشته بیش از ۳۰ درصد افزایش دارد.

باقر خدادادی افزود: بر اساس آمارگیری زنبورستان‌ها در سال جاری ۷۵ زنبوردار در این شهرستان فعالیت دارند.

وی ادامه داد: از هر کلنی به طور میانگین ۱۰ کیلو گرم عسل به دست می‌آید و این شهرستان به خاطر شرایط مناسب آب و هوایی و وجود مراتع غنی پوشیده از گیاهان دارویی طی چند سال گذشته به یکی از قطب‌های عسل در استان خراسان رضوی تبدیل شده است.

معاون جهاد کشاورزی تربت‌جام گفت: بیشترین نوع عسل در شهرستان تربت‌جام از نوع خارشتر، یونجه و ترنجبین می‌باشد.
وی افزود: با توجه به خشکسالی، تغییرات اقلیمی، خروج از تک محصولی و توجه به توسعه تولید سایر فراورده‌های زنبور عسل از قبیل ژل رویال، گرده گل و زهر زنبور، گسترش زنبورستان‌ها از جمله برنامه‌های جهاد کشاورزی در این شهرستان است.
خدادادی ادامه داد: در این راستا در سال زراعی جاری چهار دوره کلاس آموزشی برای بهره برداران و کارشناسان برگزار می‌شود تا با تکنیک و روش‌های نوین زنبورداری آشنا شده و ضمن تثبیت اشتغال موجود، درآمد زنبورداران نیز افزایش یابد.

وی گفت: مناطق مستعد پرورش عسل در این شهرستان بیشتر در زمین‌های کشاورزی است و این محصول توانسته زمینه اشتغال افزون بر ۸۰ نفر را به صورت مستقیم در این شهرستان فراهم کند.

معاون جهاد کشاورزی تربت‌جام افزود: سال گذشته نیز زنبورداران تربت‌جام پنج کیلو گرم ژل رویال تولید کردند.

وی ادامه داد: در سال زراعی جاری و سرمای اواخر پارسال به ۱۰۰ کلنی زنبور عسل در این شهرستان خسارت وارد شد.

تربت‌جام با ۴۵ هزار هکتار کشتزار افزون بر ۱۱ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی دارد.

اشتغال ۶۵ درصد جمعیت این شهرستان در حوزه کشاورزی و دامپروی است.

تربت‌جام در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

منبع: irna.ir/news/83892991


برداشت عسل در تربت‌جام افزایش یافت - ایرنا

irna.ir

بارندگی مناسب و پوشش گیاهی مطلوب در فصل زراعی جاری باعث تولید ۳۳ تن عسل در تربت‌جام استان خراسان رضوی شد که نسبت به مدت ...


پیش بینی برداشت 50 تن عسل در سبزوار | خبرگزاری صدا و سیما

iribnews.ir

تعداد زنبورستان‌ها و کلنی زنبور عسل در شهرستان سبزوار در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷، ۳۰ درصد افزایش یافته بود. شهرستان سبزوار در غرب خراسان.


برداشت عسل بهاره از خراسان شمالی

www.alinco.ir

آغاز برداشت عسل بهاره از خراسان شمالی از ۲۰۰ هزار کلنی. هزار و ۵۰۰ تن عسل از زنبورستان‌های خراسان شمالی امسال برداشت می‌شود.


استحصال بیش از ۱۶ تن عسل از کندو‌های تربت جام

okt.ir

استحصال بیش از ۱۶ تن عسل از کندو‌های تربت جام ... انجام عمل گرده افشانی در افزایش و تولید محصولات کشاورزی تاثیر بسزائی دارد. مدیریت جهاد کشاورزی تربت جام ادامه داد: متوسط برداشت عسل از هرکندو ۴ کیلو می‌باشد و از ابتدای سال.


تولید عسل در تربت جام هفت درصد افزایش یافت - قدس آنلاین

qudsonline.ir

معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی تربت جام گفت: امسال ۲۸ تن عسل در زنبورستان های این شهرستان تولید شد که در مقایسه با سال گذشته هفت درصد.


برداشت عسل در باخرز افزایش یافت | خواندنی ها

khaandaniha.ir

برداشت عسل در باخرز افزایش یافت ... وی گفت: مناطق مستعد پرورش عسل در این شهرستان بیشتر در اراضی کشاورزی شهرستان‌های تایباد و تربت‌جام ...


اهدا 120 کیلوگرم عسل طبیعی به بیمارستان مدرس کاشمر

sobhtoos.ir

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر از اهدای 120 کیلوگرم عسل طبیعی توسط خیر حوزه سلامت به بیمارستان شهید مدرس (ره) این شهرستان خبر داد.


تولید 28 تن عسل در تربت جام - YJC

yjc.ir

معاون جهاد کشاورزی تربت جام گفت: 28 تن عسل در تربت جام تولید شد که ... علاوه بر تثبیت اشتغال موجود، درآمد زنبورداران نیز افزایش خواهد یافت.


زنبور عسل - خبرگزاری مهر |Mehr News

mehrnews.com

زنبور عسل · نیش زنبور عسل و نابودی سرطان سینه/ دیابت و بیماری کووید ۱۹ ... برداشت عسل در منطقه دریان شبستر ... تولید عسل در چهارمحال و بختیاری افزایش یافت.


آموزش پرورش زنبورعسل، تولید کندوی عسل، کسب و کار

meidoun.ir-business item

با توجه به پلن مالی دوره پرورش زنبورعسل، سود ماهیانه ی یکبار برداشت عسل با 60 ... گردد در سال‌های اخیر استفاده از درخت پالونیا برای این منظور افزایش یافته است.


استحصال بیش از ۱۶ تن عسل از کندو‌های تربت جام

sedayejam.ir

مدیریت جهاد کشاورزی تربت جام گفت: بیش از ۱۶ تن عسل از کندو‌های این ... باعث افزایش جمعیت کندو‌ها و تکثیر کلنی زنبور عسل شده و آماده ورود به دوره برداشت عسل می‌شود. ... مدیریت جهاد کشاورزی تربت جام ادامه داد: متوسط برداشت عسل از هرکندو ۴ کیلو.


آغاز برداشت عسل از ۸۰ هزار کندوی زنبور عسل در خوانسار

iana.ir

برداشت عسل به عنوان یکی از مهم‌ترین سوغات‌های شهرستان خوانسار از ۸۰ ... زنبورستان‌ها برداشت عسل امسال به ازاء هر کندو به نصف کاهش یافته است.


افزایش 2 برابری تولید عسل در نیکشهر

zahedan.irib.ir

در شهرستان نیکشهر، تولید عسل در این منطقه به دو برابر افزایش یافت. ... حبیب رئیسی اظهار داشت: با افزایش تعداد کندوهای زنبور عسل از 275 به 590 کندو ... مدیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: برداشت عسل این شهرستان از اردیبهشت ماه آغاز و تا اواخر.

دیدگاه خود را بیان کنید
Code Image