استحصال زهر زنبور عسل در قم

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: برای نخستین بار تعدادی از زنبور داران توانستند 50 گرم استحصال زهر زنبور عسل در قم را عملیاتی کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: برای نخستین بار تعدادی از زنبور داران توانستند 50 گرم استحصال زهر زنبور عسل در قم را عملیاتی کنند.

مرکز فروش عسل
فروشگاه عسل صاف شده آلینکو
مرکز فروش عسل
فروش خرده و عمده عسل
عسل آلینکو
فروش خرده و عمده عسل
سایت فروشگاهی آلینکو  ALINCO.IR
سایت فروشگاهی آلینکو ALINCO.IR
سایت فروشگاهی آلینکو ALINCO.IR

استحصال زهر زنبور عسل در قم

سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰  ۰ نظر    بازدید

۵۰ گرم زهر زنبور عسل در قم استحصال شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: برای نخستین بار در قم تعدادی از زنبور داران استان توانستند ۵۰ گرم زهر زنبور عسل را استحصال کنند.

علی اصغر همت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: زهر زنبور عسل دارای خواص درمانی فراوان و ارزش اقتصادی بالایی است و در سال جهش تولید تلاش می‌کنیم استحصال این محصول ارزشمند در میان زنبورداران استان به عنوان یک اولویت دنبال شود.

وی ادامه داد: استحصال زهر با تنوع بخشی به محصولات مرتبط با زنبور عسل، اقتصاد زنبور داران استان را از تک محصولی خارج می‌کند و به همین دلیل ترویج آن در دستورکار معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم قرار گرفته است.

معاون جهاد کشاورزی قم افزود: زهر زنبور عسل دارای ارزش اقتصادی بسیار بالایی است و هر گرم این محصول بیش از ۸۰ دلار قیمت دارد که این موضوع نشانگر اهمیت سرمایه گذاری در این بخش است.

همت گفت: امروز زهر زنبور عسل برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و نتایج آن در بهبود افراد بیمار به اثبات رسیده است، به همین دلیل این محصول بازار فروش مناسبی دارد.

وی بیان کرد: زهر زنبور عسل در قالب محصولات متنوع همچون عصاره،‌ مکمل، مرطوب کننده و سرم در بازار عرضه می‌شود و مشتریان بسیاری دارد.

وی ادامه داد: امید است با اقدامات صورت گرفته تولید این محصول مهم در استان افزایش یافته و بخش مهمی از بازار آن با محصولات تولید شده توسط زنبورداران فعال در قم تامین شود.

زهر زنبور عسل یک مایع اسیدی و بی رنگ است که پس از استحصال به روش‌های صحیح می توان از خواص ضد التهابی و تسکین دهندگی درد آن برای بهبود فرآیند درمان بیماران استفاده کرد.

سالانه بیش از ۳۳۶ تن عسل در استان قم تولید می‌شود و صنعت زنبورداری در این استان روزبه‌روز گسترش می‌یابد.

گفتنی است برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی قم برای توسعه صنعت زنبورداری استان با مشارکت شرکت تعاونی زنبورداران قم دنبال می‌شود، این شرکت نهادی فعال است که با زیرمجموعه خود ارتباط مناسبی دارد و تاکنون اقدامات مطلوبی برای توسعه این صنعت در سطح بخش‌های مختلف استان توسط آن انجام‌شده است.

شرکت تعاونی زنبورداران استان با بیش از ۵۰۰ عضو درزمینهٔ آموزش،‌ تحقیق،‌ ترویج، توسعه،‌ تولید و پخش عمده محصولات طبیعی زنبورعسل و تأمین داروها،‌ مکمل‌ها و لوازم موردنیاز صنعت زنبورداری در قم فعالیت می‌کند.

کلنی‌های زنبور در همه بخش‌های پنجگانه قم شامل کهک،‌ جعفریه،‌ سلفچگان،‌ خلجستان و مرکزی توسط زنبورداران استان مورداستفاده قرار می‌گیرند و به‌طور متوسط از هر کلنی ۱۵ کیلوگرم عسل به دست می‌آید.

میزان متوسط تولید بخش کشاورزی استان قم در سال برابر ۸۰۵ هزار تن در زمینهٔ محصولات زراعی،‌ باغی،‌ دامی و شیلات است.

نزدیک به ۱۴ هزار تن در بخش کشاورزی قم فعالیت می‌کنند که در این میان بیش از یک هزار تن خانم هستند.

بیشتر بهره‌برداران بخش کشاورزی قم را روستاییان تشکیل می‌دهند به‌نحوی‌که کشاورزی به‌تنهایی ۴۵ درصد اشتغال روستائیان در بخش‌های مختلف استان را به خود اختصاص داده است.


منبع: irna.ir/news/84090938/۵۰


تاثير استحصال زهر روي برخي از خصوصيات رفتاري

www.sid.ir

زهر زنبور عسل يكي از محصولات مهم كلني زنبور عسل است كه براي درمان برخي از بيماري ها مانند ورم مفاصل (آرتريت)، رماتيسم، تبخال و غيره از آن استفاده مي شود. در ايران ...


روش های جمع آوری زهر زنبور عسل را بشناسید - عسلنا

asalna.ir

روش f.fluryروشی قدیمی برای استحصال زهر زنبور. اولین و معتبر ترین روشی که برای جمع آوری زهر زنبور عسل در نظر گرفته شد، روش بود که به نام اف ...


۵۰ گرم زهر زنبور عسل در قم استحصال شد - ایرنا

irna.ir

وی ادامه داد: استحصال زهر با تنوع بخشی به محصولات مرتبط با زنبور عسل، اقتصاد زنبور داران استان را از تک محصولی خارج می‌کند و به همین دلیل ...


طراحی و ساخت قفس الکتریکی استحصال زهر

journals.ut.ac.ir

پروژه ساخت دستگاه زهرگیر زنبورعسل در سال های 1373- 1374 در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور انجام پذیرفت.این دستگاه از یک اسکلت چوبی قفس مانند ‹به ابعاد ...


زهر زنبور عسل اقتصادی تر از نفت | خبرگزاری صدا و سیما

iribnews.ir

در ایران هر چند از سال ۹۰ استفاده از زهر زنبور عسل کاربرد یافته است، اما در این مدت تنها ۵ درصد زنبورداران قادر به زهرگیری هستند و میزان تولید ...


زهر زنبور ایرانی جزو باکیفیت ترین زهرها در دنیاست

tahlilbazaar.com

در واقع بخش زهر زنبور عسل چون بازار خوب و مطمئنی ندارد چندان در ... زنبورداران به سمت تولید و استحصال زهر زنبور عسل سوق پیدا کنند.


استحصال زهر زنبور عسل در کلاردشت

jkmaz.ir

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کلاردشت در مورد میزان استحصال زهر از زنبورعسل گفت: از هر زنبورعسل کارگر عملاً 0.1 میکرولیتر زهر به ...


نخستین کارگاه آموزش تجاری‌سازی زهر زنبورعسل

acecr.ac.ir

نخستین کارگاه آموزش استحصال و تجاری‌سازی زهر زنبورعسل در چهارمحال‌وبختیاری به همت جهاددانشگاهی استان برگزار شد.


نحوه استحصال زهر زنبور عسل - آپارات

aparat.com

نحوه جمع آوری و تولید زهر زنبور عسل با پیشرفته ترین دستگاه زهر گیر ایران دستگاه هوشمند زهر گیر شارژی زنبور عسل اصغرپور با بیش از یک دهه ...


جداسازی ملیتین از زهر زنبور عسل و بررسی تاثیر آن بر رشد ...

tumj.tums.ac.ir

زهر زنبور عسل در ﭘﺰﺷﻜﻲ ﺳﻨﺘﻲ ﺷﺮﻗﻲ ﻫﻤﻮاره ﺑﻪ ﻋﻨﻮان دارو شناخته شده است. نتايج اين پژوهش نشان داد که مليتين مهار کننده قدرتمند رشد سلول هاي سرطان معده مي باشد. هم چنين مشاهده گرديد اين اثر مهاري با افزايش غلظت مليتين و مدت زمان اثر، افزايش مي يابد.


بررسی اثر زهر زنبور عسل بر سلول های سرطان روده بزرگ انسان

jiitm.ir

ﺑﺰﻧﻨـﺪ ﻭ ﻧﻜﺘـﻪ. ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻪ ﺍﻳﻦ ﻛﻪ. ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺭﻭﺵ ﻫﻴﭽ. ﮕﻮﻧﻪ. ﺁﺳﻴﺒﻲ ﺑﻪ زنبور عسل. ﻭﺍﺭﺩ ﻧﻤﻲ. ﺷﻮﺩ. ﻭ ﺯﻫﺮ ﺍﺳﺘﺤﺼﺎﻝ ﺷﺪﻩ. ﺑﺮ. ﺭﻭﻱ. ﺻـﻔﺤﻪ. ﺷﻴﺸـﻪ. ﺍﻱ. ﻗﺮﺍﺭ. ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ. ﺳﺮﻋﺖ ﺩﺭ ﻣﻌﺮﺽ ﻫﻮﺍ ﺧﺸﻚ ﻣﻲ. ﺷﻮﻧﺪ ﻭ. ﺑﺮﺍﻱ. ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ.


دلارهای آغشته به نیش زنبور عسل | خبرگزاری فارس

farsnews.ir

حسن عظیمی نخبه مازندران دستگاه زهرگیر زنبور عسل ساخته که با نصب ... کشورهای مختلف جهان در زمینه استحصال زهر زنبور عسل پیشگام هستند اما ...


رد پای مافیا در فروش زهر زنبور عسل - ایسنا

isna.ir

در ایران هر چند از سال ۹۰ استفاده از زهر زنبور عسل کاربرد یافته است، اما در این مدت تنها ۵ درصد زنبورداران قادر به زهرگیری هستند و میزان تولید ...


تولیدات زنبور عسل - پایگاه کتاب های درسی

chap.sch.ir

زنبور عسل دارای چه تولیداتی می باشد؟ برای برداشت تولیدات زنبور عسل به چه تجهیزاتی نیاز است؟ روش هاي استحصال گرده، موم، ژله رویال، بره موم و زهر زنبور عسل کدام ...

دیدگاه خود را بیان کنید
Code Image