عسل چیست؟

عسل توسط زنبورهای حاصل از شهد که از گل جمع می کنند تهیه می شود. این ماده شیرین کننده طبیعی است و می تواند روی نان یا نان تست یا از آن برای تهیه غذاهای شیرین و خوش طعم استفاده شود.

عسل توسط زنبورهای حاصل از شهد که از گل جمع می کنند تهیه می شود. این ماده شیرین کننده طبیعی است و می تواند روی نان یا نان تست یا از آن برای تهیه غذاهای شیرین و خوش طعم استفاده شود.

عسل چیست؟

سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۴۶۸ بازدید

عسل چیست؟

تلفظ آن: huh-nee

عسل توسط زنبورهای حاصل از شهد که از گل جمع می کنند تهیه می شود. چسبناک و معطر، این ماده شیرین کننده طبیعی است و می تواند درست همانطور که پخش می شود روی نان یا نان تست یا از آن به غذاهای شیرین و خوش طعم استفاده شود.

عطر و طعم، رنگ و قوام آن بسته به نوع گل (های) شهد جمع آوری شده و روش تولید استفاده می شود - به عنوان یک قاعده کلی ، هر چه رنگ تیره تر باشد، طعم آن قوی تر است.

عسل موجود در لانه زنبوری یا به عنوان تکه ای از لانه زنبوری برش خورده که در عسل آب و هوایی معلق است، شفاف و آب و هوایی، ضخیم و مات در دسترس است.

دسترسی

در تمام طول سال.

بهترین ها را انتخاب کنید

عطر و طعم های مختلف زیادی از عسل وجود دارد. برخی از رایج ترین عسل های دارای سلیقه و عطرهای ظریف شامل شبدر (عمدتا از انگلیس)، شکوفه نارنج (از ایالات متحده، مکزیک و اروپا)، شکوفه لیمو (مکزیک)، اقاقیا (چین، کانادا، اروپا) و چوب چرم (جدید زلاند)

عسل های با طعم شدیدتر شامل هدر اسکاتلندی، اکالیپتوس (استرالیا و مدیترانه)، مانوکا (نیوزیلند)، اسطوخودوس (فرانسه)، Hymettus (یونانی، با نام کوهی به همین نام) است. طبخ غذاهای عسلی راحت تر است.

آماده اش کن

عسل نیازی به آماده سازی ندارد. اگر عسل شفاف ابری شد (در نتیجه روند طبیعی تبلور) کافی است ظرف 15 دقیقه یا ظرف آن را در یک کاسه آب بسیار گرم بایستید، یا در مایکروویو انفجار دهید (اگر درب آن برداشته شود). از فلز) حدود 30 ثانیه.

آن را ذخیره کنید

در یک ظرف محکم بسته شده و در یک مکان خنک و تاریک تا یک سال. عسل شانه ای و بریده شده حدود شش ماه دوام خواهد داشت.

بپزش

به مارینادها، سس سالاد یا اسموتی ها اضافه کنید. روی سالاد ماست یونانی یا سالاد میوه بزنید. روی پنیرهای نرم و گریل بریزید. برای اضافه کردن شیرینی و یک قوام مرطوب از پخت استفاده کنید. عسل به خوبی در نان های موز، متراکم و پر طعم عمل می کند. شیرین تر از شکر است بنابراین برای رسیدن به همان سلیقه شما باید کمتر استفاده کنید. از آنجا که عسل مایع است، در صورت جایگزینی شکر، باید از مایعات کمتری استفاده کنید. این ماده سریعتر از قند معمولی کارامل می کند و به پایان می رسد تیره تر برای پخت.

جایگزین، گزینه ها

شکر کاستور، ملاس یا شربت افرا را امتحان کنید.


منبع: bbcgoodfood.com

دیدگاه خود را بیان کنید